ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13754 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage The Young Gods

0 Redakce PLAY.CZ 1.2.2011

V úterý 1. února ve 22:00 bude pořad Radio 1 On Stage pokračovat záznamem akustického koncertu The Young Gods, který skupina odehrála v říjnu 2008 v pražském Paláci Akropolis. The Young Gods na něm představili své akustické album Knock On Wood – The Acoustic Sessions. Skupina zanedlouho opět zavítá do Prahy – pro velký zájem rovnou na dvou koncertech 18. a 19. února představí v Paláci Akropolis své nové album Everybody Knows.

Švýcarská kapela s pověstí jedněch z nejdůležitějších evropských inovátorů na poli elektronické hudby v roce 2008 svým fanouškům vyrazila dech: natočila fascinující akustické album a koncertní pódia obrážela se španělkami. The Young Gods si nikdy nedělali hlavu se „stylovou čistotou“, jejich diskografie je plná zdánlivých úletů, které dostávají logiku a vzájemnou provázanost v mnoha případech až s odstupem několika let. V rámci svého akustického projektu zachyceného na albu Knock On Wood – The Acoustic Sessions (CD a DVD) vybrali ze svého repertoáru známé kusy, ty doplnili několika coververzemi a vše nahráli v obsazení převážně pro tři španělky, perkuse a hlas.

Young Gods existují už přes čtvrt století, ale na rozdíl od většiny svých vrstevníků se stále pohybují dopředu a daří se jim ovlivňovat hudební dění. Obal nového alba Everybody Knows zachycuje velkoměsto s mrakodrapy – ale vzhůru nohama, což přesně vystihuje záměr hudebníků: jejich jazykem je městská hudba posledních dekád, od Jimi Hendrixe až po elektronické písničkáře, ale přitom se jim vždy daří najít novou perspektivu a nový obsah.

Webové stránky The Young Gods: www.younggods.com

ZÁZNAM KONCERTU THE YOUNG GODS RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 1. ÚNORA 2011 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

15.2.2011 – FRAMES (koncert z 12.2.2005, Divadlo Archa – Praha)
1.3.2011 – MASSIVE ATTACK (koncert z 21.6.2010, Tesla Arena – Praha)


http://www.radio1.cz/onstage