ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6057 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage Sofa Surfers

0 Redakce PLAY.CZ 16.8.2011

V úterý 16. srpna ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu rakouských Sofa Surfers. Rakouská kapela hrající převážně elektronickou hudbu na pomezí trip-hopu, dubu a acid jazzu se domácímu publiku naposledy představila v únoru letošního roku v pražském Paláci Akropolis. Z tohoto koncertu také pochází záznam, který zazní v pořadu Radio 1 On Stage.

Debutový singl Sofa Rockers inspiroval rakouského DJe Richarda Dorfmeistera k remixu, debutové album Transit skupině přineslo mezinárodní distribuční kontrakt. Druhé album znamenalo zdravé oživení na světové elektronické scéně. Cestu k uznání kapele otevřela originalita, s jakou na podiu propojila zvuk a multimedia. Singl z druhého alba Cargo vyšel souběžně s remixem britsko-jamajského DJe Mad Professora a Stereo MCs si jej vybrali na kompilaci DJ Kicks. Sofa Surfers si ale sami vysloužili respekt jako autoři remixů, nahrávky jim poskytla řada světových hvězd: Femi Kuti, Roy Ayers, Ennio Moricone, Cornershop, Tosca a další.

V dalších letech Sofa Surfers expandují do hloubky, propojení hudby s vizuální složkou vytváří jedinečnou zkušenost, v níž zvuky a obrazy tvoří kompaktní celek. Po krátké pauze vzniklo v roce 2005 album Sofa Surfers, známé jako „Červené album“, které stojí na střídmých aranžmá pro kytaru, basu a bicí a skupině přineslo mimo jiné novou spolupráci s původně hostujícím zpěvákem, tanečníkem a choreografem Mani Obeyou.

Vloni kapela vydala zatím svoje poslední album Blindside, které mimochodem vyšlo přesně v den pražského koncertu. Dle kritiky je album vrcholem dosavadní tvorby Sofa Surfers a ačkoli vzniklo ve studiu, jeho zvuk svojí bezprostředností evokuje bouřlivou atmosféru koncertu.


Webové stránky Sofa Surfers: http://www.sofasurfers.info/

ZÁZNAM KONCERTU SOFA SURFERS RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 16. SRPNA 2011 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
30.8.2011 – CRYSTAL FIGHTERS (koncert z 24.5.2011, Praha – MeetFactory)
13.9.2011 – DAVID ORLOWSKY TRIO (koncert z 7.10.2010, Praha – Španělská synagoga, festival Struny podzimu)


http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 – 20 let alternativy bez playlistu

Poslouchejte Radio 1 online