ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13439 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Yann Tiersen

0 Redakce PLAY.CZ 24.2.2015

V úterý 24. února ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení francouzského hudebníka Yanna Tiersena. Autor hudby k filmům Amélie z Montmartru a Good Bye, Lenin! se domácímu publiku představil v listopadu 2011 v pražském Lucerna Music Baru. Spolu s pětičlennou kapelou zde v rámci série Prague International Bluenights pokřtil album Skyline.

Yann Tiersen, který se proslavil především jako autor hudby k výše uvedeným filmům, přijel své fanoušky přesvědčit o tom, že jeho koncertní poloha je spíše tvrdšího punk-rockového ražení. Yann Tiersen vystudoval na konzervatoři v Rennes klavír, housle a diplom má i z dirigování. Jedna z legend vypráví, že ve třinácti letech za génia považovaný kluk rozštípal housle a začal hrát s punkovými kapelami. Návrat k Beethovenovi, Chopinovi a Debussyho impresionismu si ale vykompenzoval způsobem, řadící Tiersena mezi ikony moderní hudby: svět klasiky odvážně zkombinoval s minimalismem, ambientem, rockem, elektronikou a šansonem, nikdy v sobě také nezapřel vztah k bretaňské tradiční hudbě.

Yann Tiersen se do Prahy zanedlouho vrátí – 26. února v klubu Roxy představí své nové album ∞ – Infinity. „Je to mé osmé album. Název jsem si vlastně nevybral. Ta osmička si vybrala mne,“ komentoval sám autor. Album je protkané klasickými “tiersenovskými”, ale i netradičními zvuky a splňuje přesně to, co je pro něj typické. Je energické, hravé a atmosférické zároveň.

Webové stránky Yanna Tiersena: http://www.yanntiersen.com/

ZÁZNAM KONCERTU YANNA TIERSENA RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 24. ÚNORA 2015 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
10.3.2015 – THE UKULELE ORCHESTRA OF GREAT BRITAIN (koncert z 29.10.2014, Praha – Palác Akropolis)
24.3.2015 – LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA (koncert z 2.11.2014, Praha – Divadlo Archa)
http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online