ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7629 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí The Ukulele Orchestra of Great Britain

0 Redakce PLAY.CZ 10.3.2015

V úterý 10. března ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení britské skupiny The Ukulele Orchestra of Great Britain. Nejslavnější soubor hráčů na ukulele na celém světě, který fanoušky baví už od poloviny osmdesátých let, se v Praze poprvé představil na konci října loňského roku v pražském Paláci Akropolis.

Specialitou The Ukulele Orchestra of Great Britain jsou osobité coververze převracející zažité představy o hudebních žánrech. Ve svém repertoáru mají skladby od Čajkovského přes Davida Bowieho až po Nirvanu. Koncertovali na všech kontinentech, vystupovali v Royal Albert Hall či v opeře v Sydney, ale zahráli si i na rockovém festivalu v Glastonbury. Jejich desky bodují v žebříčcích, skladby doprovází seriály či filmy a jsou také častými hosty britských televizních stanic. Historie The Ukulele Orchestra of Great Britain sahá až do poloviny osmdesátých let, kdy soubor založil Uke Richie Williams s cílem “změnit náhled veřejnosti na ukulele”. Ve stejné činnosti pokračuje soubor i o třicet let později, kdy vystupuje v osmičlenné, smíšené sestavě.

Ačkoliv The Ukulele Orchestra skládá i vlastní skladby, největší proslulosti dosáhl díky svérázným coververzím s velmi širokým žánrovým rozpětím. Mezi koncertní stálice patří Wuthering Heights od Kate Bush přepracovaná do swingové podoby, titulní melodie z filmu The Good, the Bad and the Ugly od Ennio Morriconeho a nebo punková klasika Anarchy in the UK zahraná ve stylu Simona a Garfunkela. Občas z popu zabrousí do vážné hudby, dojde ale i na komediální gagy jako když pět členů kapely hraje spolu na jediný nástroj.

Webové stránky The Ukulele Orchestra of Great Britain: http://www.ukuleleorchestra.com/

ZÁZNAM KONCERTU THE UKULELE ORCHESTRA OF GREAT BRITAIN RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 10. BŘEZNA 2015 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
24.3.2015 – LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA (koncert z 2.11.2014, Praha – Divadlo Archa)
7.4.2015 – ANNA AARON (koncert z 4.10.2014, Praha – Palác Akropolis)
http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online