ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11284 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí The Notwist

0 Redakce PLAY.CZ 30.11.2015

V úterý 1. prosince ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu německé kapely The Notwist. Její vystoupení proběhlo v rámci EuroConnections v březnu letošního roku v pražském Paláci Akropolis. Skupina se do tohoto prostoru vrátila po dlouhých sedmi letech s novým albem Close to the Glass.

Nejspíš žádná německá kapela nezanechala v posledních patnácti letech takový otisk na globální nezávislé scéně jako The Notwist. Vliv a kultovní status mnichovských melancholiků křížících rock s elektronikou je ale v přímém kontrastu s úsporností, s níž kvarteto přistupuje ke své kariéře. Poslední roky se členové The Notwist věnují svým bočním projektům (Lali Puna, Ms. John Soda, Jersey, Tied & Tickled Trio, Console) a k domovské kapele se vrací po dlouhých pauzách, jen když mají pocit, že mají co říct. Každá deska a následné turné je pak událostí, na které se vyplatí počkat. Tak jako na aktuální počin Close to the Glass, který přivezli v březnu letošního roku do Prahy.

Bratři Acherové a bubeník Martin “Mecki” Messerschmidt založili The Notwist na konci osmdesátých let v bavorském městečku Weilheim in Oberbayern nedaleko Mnichova. The Notwist fungovali vždy více jako umělecký kolektiv, než skupina, která chrlí jednu desku za druhou. Novou desku si The Notwist nadělili ke čtvrtstoletí své existence, ani po tak dlouhé době a osmi albech ale nezní německá skupina předvídatelně.

Webové stránky The Notwist: http://notwist.com/

ZÁZNAM KONCERTU THE NOTWIST RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 1. PROSINCE 2015 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
15.12.2015 – NILS FRAHM (koncert z 7.5.2015, Praha – Palác Akropolis)
29.12.2015 – PORTICO (koncert z 5.5.2015, Praha – Lucerna Music Bar)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz. K 25 letům výročí Radia Stalin si Radio 1 nadělilo nové mobilní aplikace, které jsou ke stažení na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online