ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18307 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Sophie Hunger

0 Redakce PLAY.CZ 20.5.2013

V úterý 21. května ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu švýcarské zpěvačky a hudebnice Sophie Hunger. Její vystoupení proběhlo loni v listopadu v pražském Paláci Akropolis. Na koncertě představila své nové album The Danger of Light natočené s hostujícími muzikanty z tak elitních sestav jako jsou Red Hot Chilli Peppers, PJ Harvey, Bright Eyes, Danger Mouse, a s producentem Adamem Samuelsem (Warpaint, Daniel Lanois, John Frusciante).

Písně Sophie Hunger očarovaly renomovaného jazzmana Erika Truffaze natolik, že si ji jako zcela neznámou vybral jako předkapelu. Díky tomu odehrála Sophie Hunger svůj vůbec první zahraniční koncert v Praze, a když loni už jako světová hvězda plánovala turné obsahující jen ty největší metropole, trvala na tom, že mezi nimi bude i Praha.

Sophie se narodila v Bernu a prošla kosmopolitní výchovou. Protože její otec byl diplomat, vyrůstala Německu, Švýcarsku i v Londýně. Angličtina je pro ni druhou mateřštinou, její hlas zní jako surrealistické spojení Björk s Nico, Joni Mitchell a Alenkou v říši divů. První album vydala se skupinou Fisher pod svým rodným jménem Émilie Welti. Své další, samostatné album Sketches on Sea, natočila ve svém bytě a vydala už pod pseudonymem Sophie Hunger. Jeho překvapivý ohlas je počátkem strmě vzestupné křivky, která trvá dodnes. Následující album, Monday’s Ghost, natáčela pod producentským vedením Marcella Giulianiho, basisty Erika Truffaze. Proniklo bleskově do čela švýcarského žebříčku i do distribuce velkých firem. V roce 2010 následovalo album 1983.

Hořkosladké písně Sophie Hunger se pohybují na hranici reality, ironie a fantazie, působí jako kousavé sny, jejichž atmosféru podbarvuje atypická kombinace trombonu s kytarou a pianem. Někdy jsou provokativní, jindy romantické či melancholické, ale vždy bez patosu a sebelítosti. Jako špetku koření do svého repertoáru přidává i písně v němčině či švýcarsko-německém dialektu. Sophie Hunger má jako autorka výjimečný nadhled, dovede propojit písničkářskou klasiku s palčivou současností.

Webové stránky Sophie Hunger: http://sophiehunger.com/

ZÁZNAM KONCERTU SOPHIE HUNGER RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 21. KVĚTNA 2013 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
4.6.2013 – GARBAGE (koncert z 5.7.2005, Český Brod – festival Rock For People)

18.6.2013 – THE YOUNG GODS (koncert z 11.12.2012, Praha – Palác Akropolis)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM nebo po internetu na www.radio1.cz

Poslouchejte Radio 1 online