ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6974 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Sophie Hunger

0 Redakce PLAY.CZ 3.11.2015

V úterý 3. listopadu ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu švýcarské zpěvačky a hudebnice Sophie Hunger. Její vystoupení proběhlo před třemi roky v pražském Paláci Akropolis. Den po vysílání záznamu se Sophie Hunger znovu objeví v Praze. V rámci Supermoon Tour přijede do Divadla Archa, kde představí své aktuální a zatím nejvyzrálejší album Supermoon.

Písně Sophie Hunger očarovaly renomovaného jazzmana Erika Truffaze natolik, že si ji jako zcela neznámou vybral jako předkapelu. Díky tomu odehrála Sophie Hunger svůj vůbec první zahraniční koncert v Praze, a když v roce 2012 už jako světová hvězda plánovala turné obsahující jen ty největší metropole, trvala na tom, že mezi nimi bude i Praha. Na svém koncertě potom představila nové album The Danger of Light natočené s hostujícími muzikanty z tak elitních sestav jako jsou Red Hot Chilli Peppers, PJ Harvey, Bright Eyes, Danger Mouse, a s producentem Adamem Samuelsem (Warpaint, Daniel Lanois, John Frusciante).

Sophie se narodila v Bernu a prošla kosmopolitní výchovou. Protože její otec byl diplomat, vyrůstala Německu, Švýcarsku i v Londýně. Angličtina je pro ni druhou mateřštinou, její hlas zní jako surrealistické spojení Björk s Nico, Joni Mitchell a Alenkou v říši divů. První album vydala se skupinou Fisher pod svým rodným jménem Émilie Welti. Své další, samostatné album Sketches on Sea, natočila ve svém bytě a vydala už pod pseudonymem Sophie Hunger. Jeho překvapivý ohlas je počátkem strmě vzestupné křivky, která trvá dodnes. Následující album, Monday’s Ghost, natáčela pod producentským vedením Marcella Giulianiho, basisty Erika Truffaze. Proniklo bleskově do čela švýcarského žebříčku i do distribuce velkých firem. V roce 2010 následovalo album 1983, poté již zmíněné The Danger of Light a The Rules of Fire.

Webové stránky Sophie Hunger: http://sophiehunger.com/
Více o koncertu Sophie Hunger: http://www.rachot.cz

ZÁZNAM KONCERTU SOPHIE HUNGER RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 3. LISTOPADU 2015 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
17.11.2015 – HIDDEN ORCHESTRA (koncert z 29.1.2013, Praha – Palác Akropolis)
1.12.2015 – THE NOTWIST (koncert z 24.3.2015, Praha – Palác Akropolis)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz. K 25 letům výročí Radia Stalin si Radio 1 nadělilo nové mobilní aplikace, které jsou ke stažení na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online