ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31178 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Portico

0 Redakce PLAY.CZ 28.12.2015

V úterý 29. prosince ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu britské trojice Portico. Její vystoupení proběhlo v květnu letošního roku v pražském Lucerna Music Baru za doprovodu britského zpěváka Jono McCleeryho. Kapela na koncertu představila nové album Living Fields, které vyšlo na labelu Ninja Tune.

Pro Portico byl rok 2014 zlomový. Poté, co kapelu opustil Keir Vine, se rozhodla trojice Bellamy, Fitzpatrick a Wyllie změnit název z Portico Quartet na Portico. Poté oznámili podpis smlouvy s labelem Ninja Tune a novou desku Living Fields, která vyšla letos v dubnu. Jen o měsíc později přivezli Portico nové album do pražského Lucerna Music Baru.

Jako Portico Quartet ve složení Wyllie, Bellamy, Fitzpatrick a Mulvey debutovali v roce 2007 albem Knee-Deep In The North Sea a hned si vysloužili nominaci na prestižní Mercury Music Prize. Living Fields je první album obrozených Portico. Hang drum, saxofon a bicí souprava jsou pryč. Současná hudba Portico klouže na vlně zvukové halucinace, vydává se vstříc dalekým neprobádaným místům a přistává někde mezi strukturovanými popovými skladbami a rozpadajícím se ambientem. Living Fields je plná reverbem nasáklých klavírů, studiového hluku, bicích smyček, jež odměřeně porcují prostor kolem arpeggia synťáků, a elektronické basy.

K nahrávání Living Fields si Portico pozvali trojici vokalistů – Joe Newmana z kapely alt-J, Jamie Woona a Jono McCleeryho. Výsledek společného snažení Portico a jejich hostů nepřipomíná nic, co produkovala trojice v minulosti. Písničky, které nazpíval Jono McCleery, zaznamenaly takový ohlas, že dostal pozvánku vyjet s Portico na evropské turné.

Webové stránky Portico: www.porticomusic.co.uk

Záznam rozhovoru s Portico na Radiu 1 (5.5.2015): ZDE

ZÁZNAM KONCERTU PORTICO RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 29. PROSINCE 2015 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
12.1.2016 – SÓLEY (koncert z 29.5.2015, Praha – MeetFactory)
26.1.2016 – FREDERIC ROBINSON (koncert z 30.1.2014, Praha – Palác Akropolis, festival Spectaculare)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací včetně nových mobilních aplikací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online