ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7860 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Movits!

0 Redakce PLAY.CZ 8.2.2016

V úterý 9. února ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení švédské kapely Movits!. Originální mix hiphopu a neo swingu toto trio domácím posluchačům představilo v únoru 2014 v pražském klubu Lucerna Music Bar, kam zároveň přivezlo nové album nazvané Huvudet Bland Molnen. Přesně po dvou letech se nyní Movits! vrací do Prahy. Ve středu 10. února představí opět v Lucerna Music Baru nové album Dom Försökte Begrava Oss, Dom Visste Inte Att Vi Var Frön, které vyšlo loni v říjnu.

Trio Movits! tvoří dva bratři Johan Jivin’ Rensfeldt (zpěv, rap a texty) a Anders Rensfeldt (DJ a producent) plus saxofonista Joakim One-Take Nilsson. Základem hudby Movits! jsou masivní beaty inspirované hiphopem i swingem, skvělá Johanova flow, chytlavé melodie a stylové laufy dechové sekce. Už po vydání debutového alba Äppelknyckarjazz v roce 2008 se začaly pořádně hýbat ledy. Singl Äppelknyckarjazz bodoval v domácích hitparádách a zajistil Movits! místo na předních skandinávských festivalech. Další track Fel Del Av Gården pak přinesl dokonce pozvání do populární americké talkshow The Colbert Report. Účast v TV show jim zajistila přední příčky na iTunes i Amazonu v USA a také koncertní turné po Spojených státech, které bylo ve všech větších městech vyprodané.

V roce 2010 se Movits! rozjeli po Evropě a vystoupili v Anglii, Německu, Rakousku, Švýcarsku a dalších zemích. Jejich druhá deska Ut ur min skalle s hity Sammy Davis Jr. a Na Na Nah! vyšla v roce 2011 a přinesla kapele téměř nepřetržité turné po klubech a festivalech. Album Huvudet Bland Molnen, na kterém hostovali populární švédští kolegové Zacke a Timbuktu a které Movits! představili na koncertě v Praze, vyšlo v září 2013.

Webové stránky Movits!: www.movits.se

ZÁZNAM KONCERTU MOVETS! RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 9. ÚNORA 2016 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
23.2.2016 – THE DODOS (koncert z 1.5.2015, Praha – Rock Café)
8.3.2016 – LUBOMYR MELNYK (koncert z 19.11.2015, Praha – Palác Akropolis)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.

Poslouchejte Radio 1 online