ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5465 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Lenka Dusilová s Baromantikou

0 Redakce PLAY.CZ 23.3.2015

V úterý 24. března ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení Lenky Dusilové s Baromantikou. Koncert proběhl u příležitosti křtu alba V hodině smrti, a to v únoru letošního roku v bratislavském Ateliéru Babylon.

Dlouho očekávané, spoluautorské album Lenky Dusilové a kapely Baromantika V hodině smrti vyšlo v září 2014 u Supraphonu. Prvotní myšlenka na vznik společného počinu se dle Dusilové datuje do ledna 2013, kdy v pražském Veletržním paláci s Baromantikou (tedy Beatou Hlavenkovou, Patrickem Karpentskim, Viliamem Bérešem a Martinem Novákem) odehrála první spoluatorské hudební, nepísňové pásmo v rámci globálních narozenin umění Art’s Birthday. Tehdy dle Lenčiných slov hudebníci „nalezli vlastní hudební jazyk“.

Samotné album, jež nejen svým názvem reflektuje problematiku přerodu a životních transformací, pak vznikalo na jaře a v létě roku 2014 převážně v nouzovském studiu SONO Recordings ve spolupráci s mistry zvuku Milanem Cimfem a Pavlem Karlíkem. Na celkem dvanácti nových písních se kromě členů Baromantiky podílela také řada zajímavých hostů. Konkrétně Oskar Török, Marek Minárik, Miloš Dvořáček, Rasťo Uhrik a především pak Justin Lavash, David Koller a Dan Bárta, kteří si společně s Dusilovou zazpívali vždy v jedné písni (May Day, resp. Tichá černá, resp. Snad jen).

Právě spojení různorodých hudebních osobností má za následek velkou pestrost alba, kterému nechybí přímočarost ale ani – pro Dusilovoutolik typická – chuť experimentovat a objevovat nové hudební obzory. „Album je hodně kontrastní, ale ucelené. Je to průlet různorodými náladami a světy čtyř rozdílných povah. Je hodně barevné a emotivní. A to mě velmi baví,“ komentuje to několikanásobná laureátka cen Anděl.

Webové stránky Lenky Dusilové: http://lenkad.com
Informace o koncertu v Ateliéru Babylon:
https://www.facebook.com/events/358952244257774

ZÁZNAM KONCERTU LENKY DUSILOVÉ A BAROMANTIKY RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ
24. BŘEZNA 2015 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
7.4.2015 – ANNA AARON (koncert z 4.10.2014, Praha – Palác Akropolis)
21.4.2015 – EINAR STRAY ORCHESTRA (koncert z 25.9.2014, Praha – Palác Akropolis)

http://www.radio1.cz/onstage


Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online