ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10903 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Hidden Orchestra

0 Redakce PLAY.CZ 16.11.2015

V úterý 17. listopadu ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu skotského nujazzového kvartetu Hidden Orchestra. Jeho vystoupení proběhlo v rámci koncertní série Music Infinity v lednu 2013 v pražském Paláci Akropolis. Hidden Ochestra se v Praze zanedlouho opět představí – ve středu 18. listopadu odvypráví v klubu Roxy další zajímavý hudební příběh.

Žánrově nezařaditelní, tajemní a hlavně nenapodobitelní – to všechno jsou Hidden Orchestra ze skotského Edinburghu. Jejich originální hudební fúze jazzu, post-rocku a ambientu bývá někdy označována jako ideální soundtrack k nočním procházkám, k čemuž svádí název jejich debutu Night Walks.

Mozkem i duší Hidden Orchestra je Joe Acheson. Do Edinburghu se přestěhoval na konci tisíciletí kvůli studiím a Skotsko mu učarovalo. Od roku 2003 natáčel ve svém domácím studiu hudbu pro televizi, rádio i reklamní spoty, vždy ale toužil dát dohromady vlastní kapelu. Prvního spoluhráče našel ve vystudované houslistce Poppy Ackroyd, zbytek kapely se rekrutoval ze dvou výtečných skotských bubeníků, které přestaly bavit studiové projekty. Z Joe Acheson Quartet se během roku 2010 stal Hidden Orchestra a začaly přípravy na natáčení debutu Night Walks. Toho se ujala prestižní britská značka Tru Thoughts a kapela za něj sklidila zasloužené ovace.

Na stejné značce vydali Hidden Orchestra v říjnu 2012 i své druhé album Archipelago a na desce nechybí ani singl Flight, v němž hostuje na klarinet Tomáš Dvořák alias Floex. Legenda domácí elektronické scény si s Hidden Orchestra zahrál i na koncertě, který nabízíme v rámci pořadu Radio 1 On Stage. Hidden Orchestra zde svým originálním způsobem zkombinovali klasické jazzové instrumenty se sofistikovanou elektronikou, post-rockem a energickou náloží dvou bicích.

Webové stránky Hidden Orchestra: www.hiddenorchestra.com

ZÁZNAM KONCERTU HIDDEN ORCHESTRA A FLOEXE RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 17. LISTOPADU 2015 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
1.12.2015 – THE NOTWIST (koncert z 24.3.2015, Praha – Palác Akropolis)
15.12.2015 – NILS FRAHM (koncert z 7.5.2015, Praha Palác Akropolis)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz. K 25 letům výročí Radia Stalin si Radio 1 nadělilo nové mobilní aplikace, které jsou ke stažení na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online