ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19705 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Gregory Porter

0 Redakce PLAY.CZ 26.2.2013

V úterý 26. února ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení Gregory Portera. Hvězdný jazzový zpěvák Gregory Porter, majitel výrazného barytonu, se domácímu publiku poprvé představil loni v říjnu na koncertě v pražském Lucerna Music Baru. Jeho vystoupení se uskutečnilo v rámci 17. ročníku festivalu Struny podzimu.
Gregory Porter se zanedlouho vrátí zpátky do Prahy. Vystoupí s exkluzivním programem na Jarním GALA pro Struny podzimu. Ve čtvrtek 14. března se publiku se představí v baladických polohách, ve svižně swingujících skladbách i s gospelově-soulovým repertoárem. Na koncertě v pražském Paláci Žofín zazní výběr jazzových standardů i Porterovy vlastní kompozice z obou jeho alb, Water a Be Good. Návštěvníci se mohou navíc těšit na nové aranže Porterových skladeb nastudovaných výlučně pro tento večer a také výjimečné hosty z domácí hudební scény. Výtěžek Jarního GALA bude stejně jako v předchozích letech využit k financování nadcházejícího ročníku festivalu Struny podzimu. Více o festivalu najdete na www.strunypodzimu.cz.

Zpěvák a skladatel Gregory Porter je jedním z nejžádanějších jazzových zpěváků současnosti. Svědčí o tom jeho diář zaplněný koncerty na prestižních pódiích i festivalech. Na svém kontě má pouze dvě alba a svou sólovou dráhu zahájil teprve nedávno, ale stihl posbírat nominace na prestižní ocenění včetně Grammy a vysloužil si nadšení kritiky, publika i pěveckých kolegů, kteří oceňují bravurní vokální projev i autorský rukopis, ale i intelektuální přesah. Není divu, že se z obdivu k Porterovi vyznávají i jazzové divy Dianne Reeves a Dee Dee Bridgewater, protagonistky předchozích Jarních GALA pro Struny podzimu.

Záznam pražského koncertu odvysílá také americká jazzová stanice WBGO, a to v rámci pořadu JazzSet. Koncert zde bude ke slyšení 7. března, od tohoto data ho bude také možné přehrát na http://jazzset.npr.org. Úvodní slovo k americkému vysílání připravila Dee Dee Bridgewater.

Webové stránky Gregory Portera: www.gregoryporter.com
Webové stránky festivalu Struny podzimu: www.strunypodzimu.cz

ZÁZNAM KONCERTU GREGORY PORTERA RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 26. ÚNORA 2013 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
12.3.2013 – BAUCHKLANG (koncert z 3.10.2009, Praha – Palác Akropolis)
26.3.2013 – PRIESSNITZ (koncert z 3.12.2007, Praha – Lucerna Music Bar)

http://www.radio1.cz/onstage

Poslouchejte Radio 1 online