ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27773 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Hidden Orchestra a Floex

0 Redakce PLAY.CZ 10.9.2013

V úterý 10. září ve 22:00 odvysíláme v pořadu Radio 1 On Stage záznam koncertu skotského nujazzového kvartetu Hidden Orchestra a domácího projektu Floex. Jejich vystoupení proběhlo v rámci koncertní série Music Infinity letos v lednu v pražském Paláci Akropolis.

Hidden Orchestra na koncertě svým originálním způsobem zkombinovali klasické jazzové instrumenty se sofistikovanou elektronikou, post-rockem a energickou náloží dvou bicích. Stejně jako vloni na dvou vystoupeních v České republice byl i tentokrát hostem Hidden Orchestra klasik domácí elektronické scény Floex, který si s nimi zahrál v několika skladbách.

Žánrově nezařaditelní, tajemní a hlavně nenapodobitelní – to všechno jsou Hidden Orchestra ze skotského Edinburghu. Jejich originální hudební fúze jazzu, post-rocku a ambientu bývá někdy označována jako ideální soundtrack k nočním procházkám, k čemuž svádí název jejich tři roky starého debutu Night Walks. Jak ale naznačily jejich dva loňské koncerty v Čechách, nokturální hudba v podání kvarteta v čele s multiinstrumentalistou Joe Achesonem rozhodně nejsou jen rozjímavé nálady.

Mozkem i duší Hidden Orchestra je Joe Acheson. Do Edinburghu se přestěhoval na konci tisíciletí kvůli studiím a Skotsko mu učarovalo. Od roku 2003 natáčel ve svém domácím studiu hudbu pro televizi, rádio i reklamní spoty, vždy ale toužil dát dohromady také vlastní kapelu. Prvního spoluhráče našel ve vystudované houslistce Poppy Ackroyd, zbytek kapely se rekrutoval ze dvou výtečných skotských bubeníků, které přestaly bavit studiové projekty. Z Joe Acheson Quartet se během roku 2010 stal Hidden Orchestra a začaly přípravy na natáčení debutu Night Walks. Toho se ujala prestižní britská značka Tru Thoughts a kapela za něj sklidila zasloužené ovace.

Na stejné značce vydali Hidden Orchestra v říjnu 2012 i své druhé album Archipelago a na desce nechybí ani singl Flight, v němž hostuje na klarinet Tomáš Dvořák alias Floex. Legenda domácí elektronické scény si s Hidden Orchestra zahrál i na letošním pražském koncertě.

Webové stránky Hidden Orchestra: www.hiddenorchestra.com

Webové stránky Floexe: www.floex.cz

ZÁZNAM KONCERTU HIDDEN ORCHESTRA A FLOEXE RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 10. ZÁŘÍ 2013 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

24.9.2013 – EDITORS (koncert z 28.11.2009, Praha – Lucerna Music Bar)

8.10.2013 – ERIK TRUFFAZ QUARTET (koncert z 12.3.2013, Praha – Divadlo Archa)

http://www.radio1.cz/onstage
Poslouchejte Radio 1 online