ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28431 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage Prago Union

0 Redakce PLAY.CZ 11.3.2011

V úterý 15. března ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu Prago Union, který skupina odehrála loni v listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Prago Union na koncertu představili aktuální album Dezorient Express a díky velkému zájmu fanoušků museli nakonec o dva dny později přidat další koncert.

Prago Union debutovali před pěti lety skvělou deskou HDP, kterou cení nejen hiphopové publikum. Album nabídlo spoustu zajímavých hostů ze zahraničí (Masta Ace, Kutmasta Kurt, Planet Asia atd.), špičkové texty a nevšední muziku. Loňská novinka Dezorient Express je více osobní – sebereflexivní texty, žádní rapující hosté, návrat ke kořenům. Prago Union desku natočili ve dvojici Kato a DJ Maro, hudebně na ni přispěli také kytarista Yarda Helešic nebo Paulie Garand z BPM.

To, že je Kato šikovný lyrik, potvrzuje i na aktuální desce Dezorient Express. Jeho promyšlené texty, hra se slovy, vypointovaná sdělení i různé asociace jsou zábavné a velmi inspirativní. Humor, nadhled a sebeironie, neotřelé metafory, ale i trefná pojmenování skutečnosti, které zdobí Katův projev, zřetelně odlišují Prago Union od zbytku tuzemské scény. Na albu Dezorient Express je Kato navíc v životní formě, což potvrzují i slova zasvěcených hiphopových specialistů, podle kterých je Dezorient Express nejlepší česká hiphopová deska, co dosud vznikla.

Kvalitu desky nedávno potvrdila i Akademie populární hudby, která Prago Union udělila hudební cenu Anděl v kategorii Hip Hop & RnB.

Webové stránky Prago Union: http://www.pragounion.cz/


ZÁZNAM KONCERTU PRAGO UNION RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 15. BŘEZNA 2011 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
29.3.2011 – HANNE HUKKELBERG (koncert z 16.9.2010, Palác Akropolis, Praha)
12.4.2011 – KAŠPÁREK V ROHLÍKU (koncert z 22.2.2008, Palác Akropolis, Praha a z 12.12.2010, Lucerna, Praha)


http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 – 20 let alternativy bez playlistu

Poslouchejte Radio 1 online