ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8284 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage Maxence Cyrin

0 Redakce PLAY.CZ 20.12.2010

V úterý 21. prosince ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu francouzského hudebníka a skladatele Maxence Cyrina. Jeho vůbec první vystoupení v České republice proběhlo letos v únoru v rámci koncertní série EuroConnections v pražském Paláci Akropolis.

Maxence Cyrin se pod vlivem svých rodičů věnoval klasické hudbě a hře na piano. Později se dostal k elektronice a začal přemýšlet, jak skloubit křehkost klavíru a průraznost taneční hudby. S přítelem a kolegou z rádia, Laurentem Garnierem, přišli na originální nápad – co takhle převést několik čistě elektronických skladeb do tradičního notového zápisu a přehrát je na piano? Maxence se ihned pustil do práce a průběžně Garnierovi posílal své výsledky. Francouzský DJ byl hudbou svého kolegy tak nadšen, že nabídl Maxencovi, aby své debutové album vydal na jeho labelu FCom. V roce 2006 se tak v katalogu známého vydavatelství poprvé objevila čistě akustická deska Modern Rhapsodies, na které Maxence Cyrin představil řadu známých hitů od Aphexe Twina, Mobyho, Depeche Mode, Massive Attack, LFO a dalších hudebníků v sólových klavírních verzích.

Desku u FCom pojal Maxence Cyrin jako odrazový můstek a později se pustil do elektronických a rockových písniček, které jsou mnohem blíž mainstreamu, a proto je zná většina posluchačů. Jeho výběr na albu Novö Piano (2010) sahá od Nirvany, Justice, My Bloody Valentine, Daft Punk, The Pixies až po Beyoncé.

Webové stránky Maxence Cyrina: http://www.myspace.com/maxencecyrin

ZÁZNAM KONCERTU MAXENCE CYRINA RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 21. PROSINCE 2010 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
18.1.2011 – LOU RHODES (koncert z 7.5.2010, Palác Akropolis, Praha)


http://www.radio1.cz/onstage

Poslouchejte Radio 1 online