ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8035 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Túfaranka zahraje pravou moravskou dechovku v sále Českého rozhlasu České Budějovice

0 Redakce PLAY.CZ 17.10.2013

Podzim s dechovkou pokračuje ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v úterý 22. října od 19 hodin veřejnou nahrávkou moravské kapely Túfaranka. Mladí a veselí chlapci ze Šakvic si svým nezkrotným temperamentem a upřímnou láskou k muzice získávají stále větší obdiv svých posluchačů. Přijďte si i vy poslechnout hudbu, kterou máte rádi.

Túfaranku založil v roce 1978 šakvický muzikant Josef Šural. Od roku 1993, kdy tato kapela zvítězila na celosvětovém festivalu dechových hudeb v holandském Kerkrade, začala popularita Túfaranky postupně narůstat – hlavně díky působení uměleckého vedoucího Bohumíra Kameníka a výborného muzikanta a kapelníka Jana Bílka.

Umělecká spolupráce těchto hudebníků posunula kapelu na vynikající uměleckou úroveň, o čemž svědčí významné úspěchy Túfaranky: vítězství v soutěži Zlatá křídlovka, absolutní vítězství na World Music Contest Kerkrade nebo získání titulu Mistr Evropy. Hráčská i umělecká spolupráce muzikantů z Túfaranky je neobvyklou ukázkou jedinečného muzikantského cítění, pochopení a prezentování moravské dechovky.

S Túfarankou jsem se mnohokrát setkal na akcích veřejných i soukromých. Její temperamentní muzicírování člověka nemůže nikdy nechat netečným,“ říká Zdeněk Voráč, dramaturg oblíbeného pořadu Písničky pro radost na jihočeské frekvenci 106,4 FM.

V rozmanitém repertoáru Túfaranky se objevují úpravy lidových písní, skladby významných českých, moravských a slovenských autorů (Vladimír Pfeffer, Jan Slabák, Bohumír Kameník, Václav Maňas ml., Antonín Zváček, Adam Hudec, Josef Konečný, Ladislav Kubeš aj.), ale i skladby jiných žánrů, které jsou určeny především pro sólové nástroje.

Ty nejlepší písničky repertoáru Túfaranky si můžete poslechnout ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v úterý 22. října od 19 hodin. Vstup na koncert je volný, místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci hodinu před začátkem koncertu. Kapacita sálu je omezena.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Túfaranka

Poslouchejte ČRo České Budějovice online