ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 3952 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Trnkobraní se uskuteční 18. – 20. 8.

0 6.8.2006

Letošní Trnkobraní se uskuteční od 18. do 20. srpna již podruhé v novém místě konání – na slušovickém letišti Bílá Hlína. Loňská premiéra na Bílé Hlíně byla velmi vydařená, a proto se organizátoři – Agentura Publikum – dohodli s majitelem letiště i s městem Slušovice na pořádání tohoto populárního festivalu i v dalších letech.

Program Trnkobraní je – jako ostatně každoročně – nabit zajímavými jmény.
Stejně jako v minulých letech je dán prostor prakticky všem hudebním žánrům. Trnkobraní by totiž mělo být festivalem, který nevidí své limity v pomyslných hudebních kategoriích, ale pouze v kvalitě.
Program festivalu, který se i letos bude odehrávat na šesti scénách, ozdobí celá řada mimořádně zajímavých umělců a projektů, z nichž k nejzajímavějším patří:

ČECHOMOR & Filharmonie Bohuslava Martinů
Ve světové festivalové premiéře bude na Trnkobraní předveden unikátní projekt Proměny skupiny Čechomor, která si ke spolupráci vybrala zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů. Dirigentem koncertu bude Roman Válek, jeden z tvůrců úspěšného nastudování melodaramatu Srmrt Hippodamie v Městském divadle Zlín.

WALTARI
Finská legenda Waltari – další důkaz žánrové neohraničenosti našeho festivalu. Kapela s mimořádně silným fanouškovským zázemím.

RAS SHEEHAMA
Král afrického reggae, jeden z nejpopulárnějších současných umělců Afriky. Zazářil na loňském ročníku legendárního Montreux Jazz Festival ve Švýcarsku. Je nositelem mnoha afrických hudebních cen.

BRATŘI EBENOVÉ
Skupina tří bratrů, vedená známým hercem a moderátorem Markem Ebenen, se představí posílená o doprovod rockové kapely, tvořené členy skupiny Etc. Bratři Ebenové vystupují na festivalech jen velmi zřídka.

FANFARE SAVALE
Unikátní balkánská cikánská dechovka z rumunské vesnice Zece Prajini se stala atrakcí velkých festivalů po celé Evropě. Divoké rytmy a zběsilé tempo nenechají nikoho chladným.

JANA KRATOCHVÍLOVÁ
Rodačka z Valašska, hvězda pop-music přelomu 70. let a 80. let, se vrací z exilu v Londýně na česká pódia. Její úžasný hlas a originální image slibují neopakovatelný zážitek.

Kdo dále na Trnkobraní vystoupí?

KRYŠTOF, NO NAME, MIG 21, PEHA, HORKÝŽE SLÍŽE, VYPSANÁ FIXA, VLASTA REDL, TĚŽKEJ POKONDR, ČANKIŠOU, VLADIMÍR MIŠÍK & Etc, AIR FARE (usa) a mnoho dalších umělců

Tradičním kořením Trnkobraní jsou soutěže. Z plejády nejrůznějších zábavných show vybíráme dvě hlavní:

Bitva jedlíků
Bitvu jedlíků pořádáme od roku 2004. Jde o exhibici nejlepších českých mistrů v konzumaci nejrůznějších pochutin. Letos připravujeme pro soutěžící zvlášť neobvyklou kombinaci lahůdek, jejíž složení zatím ponecháváme v tajnosti, aby byla překvapením i pro samotné protagonisty.

Pojídání švestkových knedlíků
Legendární soutěž, která tradičně přitahuje zájem tisíců diváků i médií, dozná v letošním roce několika změn pravidel.

Moderátory soutěže v pojídání švestkových knedlíků budou letos velmi populární baviči Roman Ondráček a Miloš Pokorný, čili duo TĚŽKEJ POKONDR.

Světový rekord soutěže drží od roku 2003 Kamil Hamerský výkonem 191 švestkových knedlíků za hodinu.