ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18076 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

These New Puritans poprvé v Čechách a za zvýhodněnou cenu!

0 Redakce PLAY.CZ 15.11.2013

Třetí ročník podzimního Radio Wave Stimul festivalu úspěšně odstartoval 4. listopadu vystoupením britského hudebníka Johna Parishe s kapelou v  Lucerna Music Baru. Komorní večer nabídl originální zážitek v podobě živého soundtracku – spojení Parishova repertoáru z jeho nejnovějšího alba Screenplay a projekcí filmových ukázek. Také druhý koncert festivalu, který se odehrál 5. listopadu v nově otevřeném nahrávacím studiu Českého rozhlasu, byl velkým hudebním i vizuálním překvapením pro všechny návštěvníky. Floexova hudba byla umocněna výjimečností prostor studia, projekcemi a světelnými efekty.

Vrcholem festivalu bude ovšem 20. listopadu v MeetFactory česká premiéra britských These New Puritans a sanfranciského producenta oOoOO.

Radio Wave připravilo speciální promo akci a svým příznivcům nabízí limitovaný počet vstupenek na závěrečný koncert festivalu za poloviční cenu, tedy jen 290 Kč!

Podmínkou slevy je platba kartou nebo přímým převodem na účet ZDE: smsticket.cz

These New Puritans už na debutu ukázali, že jejich inspirační zdroje jsou opravdu různorodé, od kultovního rapového kolektivu Wu-Tang Clan až ke králi IDM Aphexi Twinovi. S druhou deskou Hidden kapela uvedla na scénu japonské válečné bubny taiko nebo desetičlenný komorní orchestr z Prahy. Doposud největší žánrový veletoč ale skupina, která v minulosti předskakovala třeba Björk, předvedla až s letošním albem Field of Reeds. K práci na desce, jejíž název odkazuje ke staroegyptské mytologii, přizvali These New Puritans portugalskou zpěvačku Elisu Rodrigues a veškeré kytary a elektronické beaty vyměnili za intimní dechy, klavír a atmosférické vokály. Field of Reeds patří k nejlépe hodnoceným letošním deskám vůbec a These New Puritans jsou díky ní bezpochyby v nejlepší formě za celou svoji dosavadní kariéru.

Sanfranciský producent Chris Dexter, který si pro svoji hudební tvorbu zvolil pseudonym oOoOO, nastartoval hudební kariéru v roce 2010, kdy byl na vzestupu fenomén witch housu s poznávacími znaky v podobě mysteriózní atmosféry spojené s odkazy na hip hop nebo současnou elektroniku. Do Prahy přijede oOoOO propagovat svoji debutovou dlouhohrající desku Without Your Love, která je z celé jeho diskografie dosud nejmelancholičtější a silné melodie skrývá pod nánosy neprostupné elektronické produkce a intimních beatů.

20. 11.
These New Puritans, oOoOO
MeetFactory
590 Kč v předprodeji včetně poplatků sítí / 650 Kč na místě
290 Kč promo akce Radia Wave v předprodeji na smsticket.cz

Vstupenky v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v místě konání koncertu (MeetFactory). Za výhodnou cenu 290 Kč lze objednat vstupenky v promo akci přímým bankovním převodem prostřednictvím portálu SMSticket.cz. Akce platí do vyprodání, nejdéle však do 19. listopadu do 18.00.

wave.cz
stimul-festival.cz
scrapesound.org
musicbar.cz
meetfactory.cz
rozhlas.cz/prixbohemia

THESENEWPURITANS_May 2013 floex-RWSF-2013-foto_david-tesar  john-parish-RWSF-foto_jakub-krasny TNP_RWSF2013floex-RWSF-2013-foto_jakub-krasny

Poslouchejte Radio Wave online