ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29757 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ten vánoční čas se Zpěvem k srdci

0 Redakce PLAY.CZ 13.12.2011

Poslední letošní díl folklorního cyklu Zpěvem k srdci s názvem „Ten vánoční čas …“ proběhne ve středu 14. prosince od 18.00 hodin. V Hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava vystoupí Bartošův soubor písní a tanců a Cimbálová muzika Bělina ze Zlína. První hodina bude tradičně vysílána v přímém přenosu.

Bělina je poměrně mladá cimbálová muzika, vznikla v roce 2004 při ZUŠ Morava. Hrají především valašské písně s trochou Luhačovického Zálesí a občas zabrousí i do Slovácka či Slovenska. Mladí muzikanti mají za sebou úspěšná vystoupení na festivalech v naší republice i na Slovensku.
Bartošův soubor písní a tanců nese název po známém etnografovi z Mladcové Františkovi Bartošovi, který sbíral původní zvyky, tance, písně a říkadla ze Zlínska. Bartošův soubor je sice ryze amatérský, ale v průběhu let spolupracoval s profesionálními choreografy, kteří se zasloužili o vysokou uměleckou úroveň souboru. Soubor má za sebou úspěšná vystoupení na folklorních festivalech po celé Evropě, ale také i na americkém kontinentě.
Během přestávek mezi písněmi vyzpovídá autor cyklu a moderátor přímého přenosu Jan Rokyta vedoucí Odboru kultury Magistrátu města Zlín Kateřinu Pešatovou.

Cyklus Zpěvem k srdci hostí pravidelně v tříměsíčních intervalech v Hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava známé soubory cimbálových muzik z České i Slovenské republiky. Koncerty, které jsou první hodinu vysílány v přímém přenosu, jsou zároveň přístupné veřejnosti. Vstupenku lze zakoupit na recepci Českého rozhlasu Ostrava v hodnotě 80,- Kč.

Přímý přenos mohou příznivci folkloru naladit na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online