ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11252 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tara Fuki – ve studiu ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 26.3.2010

Série Radio Ostrava Live bude v pondělí 29. března hostit svébytné duo Tara Fuki. Koncert v hudebním studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava začne v 18.00 hodin. Tentokrát nebude vysílán v přímém přenosu. Hodinový záznam březnového koncertu uslyší posluchači 20. května od 18.00 hodin.

Tara Fuki – to je název ženského dua, které tvoří violoncellistky Dorota Barová a Andrea Konstankiewiczová. Obě se věnují hudbě od svého mládí. Vystudovaly konzervatoř, zabývaly se studiem muzikologie, účastnily se různých hudebních projektů. Tara Fuki funguje od roku 2000, kdy se obě protagonistky potkaly v Brně. Od té doby duo Tara Fuki koncertovalo po celé Evropě, v Rusku nebo ve střední Americe; účastnilo se také významných zahraničních festivalů. Za svá díla obdržely violoncellistky celkem tři ceny Akademie populární hudby – dvě za rok 2001 (kategorie Objev roku a Alternativní hudba) a jednu za rok 2007 (kategorie World music).

Na co se mohou návštěvníci koncertu těšit? Jak tvrdí obě violoncellistky, jejich hudba je …naprosto svébytná; své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány; je křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá; obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra…

Duo TARA FUKI zahraje v hudebním studiu 1 ČRo Ostrava v pondělí 29. března od 18.00 hodin. Koncert je v těchto dnech vyprodán. Kdo si nestihl koupit vstupenku včas, může si hodinový záznam koncertu vychutnat 20. května od 18.00 hodin na níže uvedených frekvencích.

Tradici koncertů v přímých přenosech nebo na záznam si Český rozhlas Ostrava nejen mezi svými posluchači udržuje již léta. Tento specifický programový prvek dostal od letošního ledna nový název – RADIO OSTRAVA LIVE. V sérií koncertů se v hudebním studiu 1 představují známí umělci české i slovenské populární scény; místo dostanou i známé regionální kapely. Od ledna série uvedla tyto kapely: folkrockový Poslední výstřel z Krnova a o5&Radeček z Šumperka. Na 15. dubna chystá ČRo Ostrava přímý přenos koncertu ostravské funk&soul kapely Windy.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte CRo Ostrava online