ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27423 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Taneční pohár zůstává doma

0 Redakce 30.7.2007

V noci z pátku na sobotu se utkaly profesionální tanečnice orientálního tance v první soutěži svého druhu u nás. Soutěž Raks Sharqi (arabský název pro klasický orientální tanec) proběhla v pražském klubu Tropison za účasti mnoha diváků a příznivců tance ale především pod přísným dozorem mezinárodní hvězdné poroty ve složení Jillina (americká tanečnice a choreografka), Osama Emam (egyptský lektor a choreograf), Carli Rebecca Jefferson (britská tanečnice a choreografka).

Tanečního klání se zúčastnily soutěžící ze Srbska, Norska, Kypru a České republiky. Atmosféra byla velmi přátelská, i když ve vzduchu bylo cítit drobnou nervozitu soutěžících.

1.místo získala Katka Krejčová z České republiky, druhé místo obsadila Lenka Dušková taktéž z České republiky a třetí místo vybojovala Leila ze Srbska. Divokou kartu poroty, tedy příležitost ukázat své umění znovu na sobotní taneční exhibici hvězd, získala Daila (ČR, Liberec).

Soutěž proběhla v rámci druhého ročníku mezinárodního festivalu „Let´s Dance 2007,“ který je v plném proudu (koná se od čtvrtka 26.7. do neděle 29.7.) a který vyvrcholí v sobotu večer taneční exhibicí s názvem Hot Egyptian Night v pražském divadle Blaník. Celý den bude v Blaníku probíhat taneční program pro celou rodinu – ukázky orientálních, latinsko-amerických i moderních tanců: jako je samba, salsa, Hip Hop, R’n’B a další. V programu nechybí tradiční arabská hudba v podání živých hudebníků, ukázky tanečních kostýmů pro orientální tanec, sambu a street dance, bazaar, obchůdky a mnoho dalšího.

http://www.letsdance.cz