ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8375 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

T. Krejčíř moderátorem Babyboomu

0 Redakce 27.5.2008

Od 4. června se členem týmu Frekvence 1 stane herec a moderátor Tomáš Krejčíř. Otec tří dětí nastoupí do pořadu Babyboom, současná moderátorka, Laďka Něrgešová, zase nastupuje mateřskou dovolenou.

„Už dávno neplatí, že se o výchovu dětí starají jenom ženy. Muži mají také svůj názor, tak jsem rád, že můžu jednomu z nich dát prostor,“ říká Miroslav Škoda, programový ředitel Frekvence 1. Na druhou stranu upozorňuje: „nejde o začátek války o to, kdo má větší pravdu nebo váhu, zda muž nebo žena. Naopak. Myslím, že je ideální, pokud se spolu muž a žena domluví, proto doufám, že posluchačky nenechají Tomáše ve studiu samotného a budou s ním hodně diskutovat.“

Tomáš Krejčíř, herec a televizní moderátor, má za sebou zkušenost z rádia jako zprávař, do moderátorského křesla si sedne na Frekvenci 1 poprvé. „Tohle téma beru jako výzvu a doufám, že můj Babyboom bude občerstvující jak pro mě, tak pro posluchače,“ říká Krejčíř.

Média ho dlouhodobě prezentují jako muže, který se vzorně stará o rodinu a staví ji na první místo. „Myslím, že jsem úplně běžný otec. V showbyznysu to ale asi tak úplně normální není – tedy to, že má někdo tři děti a spokojené dlouhodobé manželství, proto jsem možná dostal tu nálepku rodinného vzorňáka,“ komentuje to Tomáš Krejčíř.

Nepopírá ale, že zkušeností pro Babyboom bude mít dost. A jaké téma jemu osobně přijde zajímavé? „Třeba to, jestli vysvětlovat nebo trestat. A to, zda jsou fyzické tresty při výchově přípustné,“ říká Krejčíř. „Já sám spíš vysvětluju, ale tak jednou za rok mi taky ujedou nervy a pak dojde i na nějaký ten nářez. Nejvíc mě vytáčí, když děti dělají naschvály i poté, když už vědí, že bude průšvih. Prostě zkouší, jak dlouho jim to projde. Zjistil jsem, že když je člověk jenom hodný a rozumný, tak nemá žádný respekt. Ale samozřejmě, nic se nemá přehánět,“ říká. Z jeho tří dětí (3, 8 a 11 let) mu dává prý nejvíc zabrat ten nejmenší, David. „Je jako pytel blech. Takže máme hned další téma: jak zařídit, aby se tříleté dítě nenudilo a nepřerostlo rodičům přes hlavu.“

Tomáš Krejčíř kromě moderování na Frekvenci 1 probouzí diváky ve Snídani s Novou, moderuje různé společenské akce a hraje v několika divadelních představeních – mimo jiné v divadle U Hasičů.

Poslouchejte radio Frekvence 1 online