ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13994 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sváteční program ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 22.12.2010

V době sváteční od 24. do 26. prosince a na Silvestra nabídne Český rozhlas Ostrava svým posluchačům upravené programové schéma. V programu se objeví především pohádky, koledy, vánoční soutěže a zábava.

Štědrý den nabídne posluchačům zejména slavnostní program v duchu Vánoc. Od 10.00 hodin až do večera do 18té hodiny bude program prokládán souborem krátkých pohádek např. od Boženy Němcové nebo K. J. Erbena, které načetly známé osobnosti našeho kraje – Heidi Janků, Monika Žídková, Eva Dřízgová-Jirušová, Radovan Lipus nebo Jaroslav Wykrent. V premiérových dílech se představí Jaromír Nohavica a Radek Pastrňák. Posluchači se mohou těšit také na speciální vánoční soutěže.
Na 1. svátek vánoční uslyší posluchači od 16.00 hodin 90ti minutový záznam letošního „Vánočního setkání v Janíkově stodole“. Toto setkání proběhlo 15. prosince v Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Mezi hosty, které redaktorka Dagmar Misařová zpovídala, byli Mons. Jan Graubner, Nina Divíšková a Jan Kačer. V záznamu zazní i místní cimbálová muzika Pramínky a ženský pěvecký sbor Polajka.

Tzv. na Štěpána (26.12.) se mohou posluchači mj. těšit na hodinový záznam galakoncertu z letošního Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění. Tento záznam uslyší od 18té hodiny.

O Silvestrovský program se z větší části postará redaktor Artur Kubica, známý ze zábavných pořadů Zasmějte se s námi nebo S dechovou na zločince. Prostor pro svůj osobitý humor dostane od 16té hodiny. V 18.00 hodin nabídne ČRo Ostrava pořad s názvem Silvestrovský Meteor. O životě a díle Járy Cimrmana v něm budou besedovat Ladislav Smoljak, Jaroslav Vozáb a Jan Klusák. Následně od 19té hodiny až do rána se posluchači mohou bavit programem a pořady společného vysílání regionálních stanic.

Poslouchejte ČRo Ostrava online