ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28792 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Suchý a Molavcová zazpívají populární písničky ze Semaforu v budějovickém rozhlase

0 Redakce PLAY.CZ 11.9.2017

Středa 13. září se v Českých Budějovicích stane svátkem pro všechny příznivce divadla Semafor a dvou jeho legend – Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Oba se osobně představí ve velmi atraktivním písničkovém programu ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Veřejná nahrávka začíná v 19 hodin.

Ústřední dvojici v unikátní veřejné nahrávce na pódiu doprovodí skvělá kapela divadla Semafor pod vedením pianisty Jiřího Svobody.

Neměly by chybět klasické hity výjimečné autorské dvojice Suchý-Šlitr jako Blues pro tebe, Klokočí, Tři tety a řada dalších, ale i novější písničky, například Kdykoliv kdekoliv s hudbou Michala Pavlíčka a textem Jiřího Suchého.

Návštěvníci rozhlasových nahrávek mohou podpořit Nadační fond Českého rozhlasu, který pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Když v den akce přispějí v rozhlasové recepci do pokladničky Světlušky, získají místenku s předstihem jako poděkování za podporu nevidomých a slabozrakých.

V loňském roce lidé podpořili Světlušku částkou 24 tisíc korun. Těší mě, že tuto možnost si vybírá stále více a více lidí, přestože místenky nabízíme také volně ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Prostředky pomohly nevidomým i v Jihočeském kraji,“ doplňuje ředitel stanice Zdeněk Duspiva.

Herečka, muzikantka, spisovatelka, moderátorka a samozřejmě zpěvačka Jitka Molavcová má jižní Čechy velice ráda: „Vzpomínám si, jaké úspěchy jsme měli v Českých Budějovicích s Kyticí a jak nás obecenstvo vlídně přijalo. Také jsem v jižních Čechách točila s režisérem Vítkem Hrubínem, synem velkého českého básníka, televizní filmy, kde jsem s Michalem Tučným zpívala půvabné jihočeské lidové písničky Ty hvězdičko malá a Já, ubohá děvečka.

Miluju jihočeské rybníky a vůni tamních lesů. Jižní Čechy jsou pro mne zkrátka místo zaslíbené,“ dodává Jitka Molavcová.

Přijďte prožít krásný večer s Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou a jejich neobyčejný programem „Semafor U Tří lvů“ ve středu 13. září od 19 hodin v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Vstup na veřejnou nahrávku je volný, místenky získáte v našem vysílání nebo v den koncertu v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1.

Podzimní večery s Českým rozhlasem České Budějovice si rozhodně nenechte ujít. Až do konce roku připravujeme množství zajímavých veřejných nahrávek hudebních vystoupení mnoha žánrů. Těšit se můžete na Věru Martinovou, Rozhlasový swingový orchestr s Annou a Felixem Slováčkovými, Iva Jahelku a řadu dalších. Více informací se dozvíte na webu budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online