ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29173 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

StreetCulture : o prázdninách budeme mít vysílací pauzu

0 Redakce PLAY.CZ 2.7.2013

Posledního června jsme zatím každý rok napublikovali článek s opálenou prdelí v plavkách, dali pořadům, autorům a vysílání StreetCulture ředitelské volno, vypnuli na čas vysílání a posluchačům nabídli reprízy toho nejlepšího, co se na StreetCulture za rok urodilo. Zavřeli jsme na část prázdnin bar a ti nejšikovnější z týmu StreetCulture se navlíkli do pracovního a šli rekonstruovat a vylepšovat naše prostory. Letos to bude trochu jinak: o prázdninách budeme mít vysílací pauzu, ale StreetCulture s barem bude pro vás otevřeno.

Poslední 3-4 měsíce byly pro StreetCulture asi nejhektičtější za skoro 30 měsíců naší existence. Změny a revoluce byly tentokrát intenzivnější a viditelnější spíše uvnitř StreetCulture. Přechod na obecně prospěšnou společnost, spousta debat o rekonstrukci prostor, příprava d.i.y. eventu, sepisování žádostí o grant, oslovování mecenášů, ale třeba taky finálový večer soutěže nadějných českých songwriterů 1man2play nebo 6 benefičních koncertů na podporu StreetCulture a …

V každém případě to přináší nebo přinese změny, které budou nepřehlédnutelné i pro vás. Plány se StreetCulture máme v následujících měsících velké a strašně věříme, že je dáme. Na podzim připravujeme několik nových workshopů, na nichž se dozvíte nejen o tom, jak s námi mávají mediální průzkumy poslechovosti a jak se dají jejich výsledky interpretovat, nebo jaká byla historie a jaké jsou současné trendy v oblasti internetových rádií, ale dokonce třeba taky jak postavit d.i.y. mediální dům. Mezi lektory najdete i takové osobnosti, které rozhodně stojí za to ve StreetCulture potkat a na něco se jich vyptat.

Od zimního semestru budou u nás nový pořad vysílat studenti Vyšší odborné školy publicistiky, kteří se díky StreetCulture budou seznamovat s tím, jak se v reálu dělá rádio, co všechno obnáší „odvysílat pořad“, ale taky co znamená rádio a veřejný prostor rozjet a udržet je v chodu.

Nové workshopy a výukové programy si žádají své a při té příležitosti bychom chtěli vytvořit zázemí nejen pro ně, ale hlavně pro naše autory a další lidi, kteří StreetCulture nevnímají jenom jako místo pro zábavu a setkávání, ale taky třeba pro přípravu vysílání i pro vymýšlení a realizovaní všemožných kreativních nápadů a snů. Na podzim bychom proto rádi uskutečnili ve spolupráci s paletky.cz  zásadnější úpravu prostor, která by měla vyvrcholit d.i.y. paletkovým eventem

Jo, není toho málo, ale zdá se, že je ještě pořád ve StreetCulture pro mě až nevysvětlitelná síla lidí, kteří chtějí StreetCulture udržet a měnit k lepšímu. Abych ale byla upřímná, tohle stačit nebude a k dobrému konci této naší pohádky potřebujeme malý zázrak. I tomu se ale dá jít naproti a pracujeme na tom:)

V pátek večer se mě někdo ve Streetu – myslím, že v akci byla medovina – ptal: „Rozumíš, a co bych jako mohl pro StreetCulture jako udělat?“ Tak určitě….. Pro začátek bude stačit, když přijdeš o prázdninách do StreetCulture posedět na zahrádce nebo se zchladit v jeho útrobách. Poprvé za dobu, co StreetCulture děláme, totiž máme otevřeno i v červenci a srpnu a chceme vás stáhnout k návštěvě už vpodvečer, až se budete vracet z letních procházek, outdoorových akcí, koupáků nebo práce! Na prázdniny taky chystáme ve StreetCulture několik koncertů a akcí, o nichž se průběžně dozvíte na našem webu. Tam taky můžete očekávat několik lahůdek v podobě nových Audiorozhovorů s hosty našeho vysílání.

Takže v éteru se těšíme zase v září, ale u nás na Žižkově v baru nejlíp už zítra! Na začátek července je na baru připravena ostřílená posádka Vilém – Cuky. Cuky – Vilém.

Přeju krásné léto a díky za přízeň ve školním roce 12/13!

Ajva