ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28742 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Štramberské uši v přímém přenosu

0 Redakce PLAY.CZ 27.4.2012

Malebné město Štramberk s proslulou Trúbou přivítá v sobotu 28. dubna první letošní přímý přenos Moravského roku. Společný projekt moravských stanic Českého rozhlasu s názvem Moravský rok představí v letošním roce nejrůznější chutě a vůně specialit z celé Moravy a Slezska. Dvouhodinový přímý přenos s názvem Štramberské uši začne v 10.00 hodin.

Moravský rok, projekt regionálních studií Českého rozhlasu v Ostravě, Olomouci a Brně vstupuje letos do druhého ročníku. V sobotu 28. dubna v 10.00 hodin maratón sedmi přímých přenosů zahájí ostravská posádka přenosového vozu s redaktorkou Dagmar Misařovou na slavnostech v malebném Štramberku. „Vypravíme se do historického městečka v předhůří Beskyd, kterému vévodí majestátní gotická věž Trúba. Ta od počátku minulého století slouží jako rozhledna. Posluchači moravských studií Českého rozhlasu se doví, proč se zde po dlouhá staletí pečou proslulé perníkové Štramberské uši,“ zve k poslechu přímého přenosu Dagmar Misařová.

Moravský rok pokračuje 26. května druhým přímým přenosem z Loštic v Olomouckém kraji proslavené zlatavými tvarůžky. 24. června zavítá na Mezinárodní folklórní festival ve Strážnici a 14. července ochutnají posluchači v Rožnově pod Radhoštěm valašské frgály. Na vinobraní ve Velkých Pavlovicích pozve posluchače brněnská redaktorka Marcela Vandrová první zářijovou sobotu, 29. září bude patřit tradiční kuchyni jesenických hor a 27. října přímo v Hrubé Vrbce na Horňácku okoštují posluchači proslavené štrúdly. „Přímé přenosy, v nichž nemůže chybět živá kapela ani soutěž o ceny, si už vloni získaly značnou posluchačskou přízeň. Letos jich bude jednou tolik, proto věříme, že posluchače potěšíme o to víc. A zvolené téma dává tušit, že nejen hudba, ale i jídlo spojuje národy,“ dodává k projektu Moravský rok jejich garant Michal Bureš.

Dvouhodinový přímý přenos s názvem „Štramberské uši“ naladí posluchači regionálních studií Českého rozhlasu na Moravě a ve Slezsku v sobotu 28. dubna od 10.00 hodin.
Přehled jednotlivých frekvencí pro daný region najdou posluchači na www.rozhlas.cz/vysilace/portal. Přímý přenos lze poslouchat také přes internet na adresách www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online