ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13324 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Starý swing v novém a krásu lidského vícehlasu propojí živý koncert z Budějovic

0 Redakce PLAY.CZ 4.3.2014

Na Popeleční středu 5. března vystoupí od 20 hodin ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice mladá sympatická jazzová kapela Two Towers Hulu Jazz společně se skvělou vokální formací Voxtet z Českomoravské vysočiny. Koncert bude živě přenášen v rámci cyklu Koncert Studia Noc.

Soubor Two Towers Hulu Jazz staví svůj repertoár na osvědčených standardech zámořského původu. Reprezentativní část svého repertoáru představil na debutovém albu, které spatřilo světlo světa před několika měsíci – s povětšinou anglicky zpívanými songy jako Blue Skies, Some Of These Days, Lullaby of Birdland, Black Coffee, Love For Sale a dalšími.

Snažíme se starším melodiím vtisknout novou tvář. Jsme ovlivněni pojetím mladých jazzových zpěvaček, jakými jsou například Sara Gazarek nebo Sophie Milman“, vysvětluje Petra Chlebníčková, zpěvačka Two Towers Hulu Jazz.

Kapela Two Towers Hulu Jazz vznikla v srpnu 2012 během Letní jazzové dílny Karla Velebného ve Frýdlantu. „Našeho trumpetistu napadlo symbolické spojení mezi Hradcem Králové a Českými Budějovicemi. První město má Bílou a druhé Černou věž. Proto Two Towers. A všichni se utíkáme k hudbě jako k léčitelce. Hulu je tedy zkratka: hudební léčebný ústav,“ vysvětlila zajímavý název Petra Chlebníčková.

Půvabná mladá dáma Petra Chlebníčková zastupuje jihočeskou větev společně s trumpetistou a zpěvákem Jindřichem Zíkou a bubeníkem Mariánem Jungwirthem – všichni jsou zároveň členy českobudějovického Rozhlasového swingového orchestru vedeného Václavem Hlaváčem. Východní Čechy pak zastupuje klavírista a akordeonista Radek Škeřík a kontrabasista Jan Kodym.

Voxtet už dlouho dobu patří k domácí špičce mezi vokálními sestavami zpívajícími a cappella, tedy bez doprovodu hudebních nástrojů, vkusně propojenou směsici popu, jazzu i swingu. Tento pětičlenný soubor vedený všestranně nadaným hudebníkem Martinem Mikešem byl při svém vzniku nejvíce inspirován věhlasnými vokálními skupinami Take 6 a Real Group.

Ke společným koncertům Voxtet do České republiky poprvé přilákal kanadské Cadence a australské The Idea of North. Od roku 1999 zpíval Martin Mikeš a jeho kolegové na více než 300 koncertech v 11 zemích Evropy, konkrétně v Čechách, na Slovensku, ve Švýcarsku, na Sicílii, ve Francii, v Lucembursku, Belgii, Německu, Rakousku, Slovinsku a ve Švédsku. Těsněji spolupracují členové Voxtetu s žánrově spřízněnou slovenskou skupinou Close Harmony Friends.

Ve středu 5. března večer v českobudějovickém rozhlasovém studiu U Tří lvů zazní v podání Two Towers Hulu Jazz starý swing v poněkud novém hávu a Voxtet rozdá posluchačům mnoho radosti unikátním vokálním souzvukem. Jejich vystoupení bude živě přenášeno do celé republiky v rámci Koncertu Studia noc – společného vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu. Vstup je volný, místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci hodinu před začátkem koncertu.

Koncert Studia Noc naladíte na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice (106,4 MHz pro jižní Čechy a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko) a také ve vysílání všech regionálních stanic Českého rozhlasu. (Poznámka: Vysílací frekvenci jednotlivé regionální stanice uvidíte po kliknutí na odkaz.

Český rozhlas Brno (Jihomoravský a Zlínský kraj)
Český rozhlas České Budějovice
Český rozhlas Hradec Králové
Český rozhlas Olomouc
Český rozhlas Ostrava
Český rozhlas Pardubice
Český rozhlas Plzeň (Plzeňský a Karlovarský kraj)
Český rozhlas Region (Středočeský kraj a Vysočina)
Český rozhlas Sever (Ústecký a Liberecký kraj)

TwoTowers Hulu Jazz Voxtet

Plakát – Studio Noc

Poslouchejte ČRo České Budějovice online