ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24303 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stanice Vltava přináší swingovým fanouškům Ondřeje Havelku a Pavla Klikara

0 Redakce PLAY.CZ 3.9.2013

Právě tyto dvě osobnosti české hudby budou každou první středu v měsíci představovat posluchačům stanice Vltava to nejlepší z předswingových i swingových nahrávek a zapomenutých jazzových osudů. Co víc, natáčet se bude přímo v bytě Pavla Klikara. Seriál Zapomenutí hrdinové synkopy začíná na stanici Vltava už tuto středu 4. 9. 2013 v 17.45 hodin.

Do hudebního stylu, který se dodnes šíří světem a získává davy nadšených posluchačů, zasadí Ondřej Havelka a Pavel Klikar skutečné osoby, hrdiny jazzu a jejich hudbu.

„Jsme velmi rádi, že se nám přes velké pracovní vytížení pana Havelky, který je u nás téměř synonymem pro swingovou hudbu, podařilo získat ke spolupráci jeho i Pavla Klikara, dalšího velkého odborníka na starší vývojové fáze jazzu. Chtěli bychom na Vltavě utvořit klasičtější jazzovou protiváhu vůči progresivní stanici Český rozhlas Jazz a tvůrčí duo Ondřej Havelka – Pavel Klikar přináší v tomto duchu nový čerstvý přístup,“ říká Václav Vraný, hudební redaktor stanice Vltava.

Ondřej Havelka je úspěšný zpěvák, tanečník a vedoucí populární swingové kapely Melody Makers, trumpetista Pavel Klikar působí jako frontman legendárního Originálního pražského synkopického orchestru a je uznávaným znalcem jazzu.

A co vlastně znamená slovo synkopa? „Na jedné straně je to akcent na lehkou dobu v taktu a na straně druhé se slovní spojení „syncopated music“ nebo “syncopated orchestra” ve 20. a 30. letech vztahovala právě k jazzu,“ doplňuje Vraný.

Více informací k pořadu naleznete zde.

Ondřej Havelka foto Václav Vraný_ Onřej Havelka a Pavel Klikar foto Václav Vraný_ Pavel Klikar foto Václav Vraný_

Poslouchejte ČRo Vltava online