ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5565 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave:Toro Y Moi a Rainbow Arabia

0 Redakce PLAY.CZ 13.9.2010

STAGE (pondělí 13.9. / 19:00 – 20:00)
Toro Y Moi na Creepy Teepee 2010

I tento týden bude na Stagei Radia Wave ve znamení záznamů koncertů z letošního kutnohorského festivalu Creepy Teepee. Jednočlenný projekt Toro Y Moi je jedním z velkých objevů letošního roku. Jeho elektronické kouzlení si rádo pohrává s předtočenými samply, melancholickými náladami a hlukovým smetím, které může připomenout například Gonja Sufiho nebo Flying Lotus. Na rozdíl od nich se ale vystudovaný grafik Chazwick Bundick soustředí na atmosféru jednotlivých kompozic nesoucí sluncem zalitou atmosféru domovské Jižní Karolíny. Pokud máte tento druh muziky rádi a doposavad jste neslyšeli letošní debut Toro Y Moi pojmenovaný Causers of This, nenechte si záznam jeho koncertu z Creepy Teepee rozhodně ujít. Ve vysílání Radia Wave vám ho pustíme v pondělí 13. září od sedmi hodin večer.

STAGE (čtvrtek 16.9. / 19:00 – 20:00)
Rainbow Arabia na Creepy Teepee 2010

Minulý týden jsme vám pouštěli na Stagei Radia Wave záznam koncertu Moon Dua. Další partnerskou dvojící, která s úspěchem na Creepy Teepee vystoupila, byli Rainbow Arabia. Danny a Tiffany Prestonovi z Los Angeles milují severo-africký folklór, to znamená lidovou hudbu, která vznikla v tavícím kotlíku mnoha kultur, náboženských a sociálních proudů. Následují tak umělce stáje Sublime Frequencies, která se soustředí na přibližování hlavně afrického a arabského folklóru a popu západnímu alternativnímu publiku. Hudba Rainbow Arabia je skutečně barvitým, hravým a zábavným amalgámem těchhle vlivů, stejně jako new wave a punku. Danny a Tiffany prozatím vydali dvě EP na labelu Manimal Vinyl a mají za sebou intenzivní turné s kamarády Hecuba. Záznam setu Rainbow Arabia si pustíme na Stagei Radia Wave ve čtvrtek 16. září od sedmi hodin večer.

STAGE
pondělí 13.9. / 19:00 – 20:00
Toro Y Moi na Creepy Teepee 2010

čtvrtek 16.9. / 19:00 – 20:00
Rainbow Arabia na Creepy Teepee 2010

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online