ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10217 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave Veena a Health

0 Redakce PLAY.CZ 21.9.2009

PONDĚLNÍ STAGE – Veena z Radio Wave Live Sessions (21.9.2009; 19:00 – 20:00)

Pražský koncert Veena je na spadnutí. Čtveřice z Tábora má zatím venku EP s názvem Behind Sonic Glances, které vyšlo u Absent Hour Records. Veenu si zapamatujete na první poslech, mimo jiné díky výraznému vokálu zpěvačky Veroniky, která je ve svých 18ti letech nejmladší členkou kapely. Ačkoliv je věkový průměr kapely poměrně nízký, jejich hudba zní velmi dospěle. Pokud tuto nadějnou partu z Tábora neznáte, tak vám jí vřele doporučujeme, tentokrát skrze záznam jejich koncertu, který odehráli v rámci našich Radio Wave Live Sessions (www.wave.cz/rwls) na jaře tohoto roku. Veena na Stagei v pondělí 21. září od 19 hodin.

ČTVRTEČNÍ STAGE – Health z festivalu Creepy Teepee 09 (24.9.2009; 19:00 – 20:00)

Health jsou jako mocná zvuková kreatura z neonu a oceli. Tuhle hlášku jste už na stránkách Radia Wave četli minulý týden, kdy jsme jejich novou desku Get Color obraceli ze všech stran. Letos se už dvakrát během evropského turné podívali do České republiky a pro velký úspěch svojí návštěvu zopakují brzy potřetí. My budeme pokračovat v záznamech vystoupení kapel z letošního festivalu Creepy Teepee a tentokrát dochází právě na tuto čtveřici z Kalifornie, která vynalezla originální zvukový mršič Zoothorn, který je kříženec mikrofonu a kytarového pedálu, a už takto hutnou hlukovou rockovou masu zahušťuje do podoby kulového blesku. Jak se podařilo zelektrizovat publikum festivalu Creepy Teepee se můžete přesvědčit na Stagei Radia Wave ve čtvrtek 21. září od 19 hod.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online