ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6934 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Vampire Weekend

0 Redakce PLAY.CZ 4.2.2010

Stage (pondělí 8.2., 19:00 – 20:00)

I WAS A KING, IMELDA MAY, LOVE AMONGST RUIN, CHAPEL CLUB a LOS CAMPESINOS z Eurosonic festivalu 2010

Celkem třetí audio výlet za evropskými nadějeme moderní muziky, které se představili na letošním Eurosonic festivalu začneme zase na severu. Čtyři roky zde působí pětka I Was a King, která má na svém kontě celkem dvě dlouhohrající desky plné přímočarého i rozvrzaného rocku v duchu Teenage Fanclub nebo Sonic Youth. Zajímavostí je frontman, Frode Strømstad a jeho vysoko posazený „ženský“ hlas. Další dvanáctiminutovku vyplní irské rockabilly říznuté blues, které produkuje Imelda May. Na svém kontě má dvě dlouhohrající desky, vládne setsakra podmanivým hlasem a není divu, že i během tak krátké doby záznamu poznáte, že si publikum dokázala obtočit kolem prstu. Zcela premiérově se na na Eurosonic festivalu představil zbrusu nový projekt bývalého bubeníka hvězd Placebo, Steve Hewitta, který se jmenuje Love Amongst Ruin. Jeho projev je na rozdíl od přímočarých Placebo více valivý a postavem na více valivém, plném zvuku kapely. Se čtvrtou kapelou zůstaneme na britských ostrovech a užijou si především všichni milovníci Editors, Interpol nebo White Lies. Na pomyslnou scénu totiž vskočí další post punkoví dekadenti Chapel Club, aby vám přednesli svojí vizi odkazu Joy Division pro 21. století. Za závěr pomyslně zakotvíme ve Walsu, v Cardiffském přístavu, abychom si vyposlechli krátký záznam setu místních Los Campesinos. Sedmihlavá saň může svým živelným projevem připomenout podobně mohutné těleso Broken Social Scene. Tohle všechno se vejde do Stage Radia Wave, kterou odvysíláme v pondělí 8. února od 19 hodin.

Stage (čtvrtek 11.2., 19:00 – 20:00)

VAMPIRE WEEKEND z festivalu Islandic Airwaves 08

Na začátku byla snaha do pravidelné Stage Radia Wave najít tématický koncert, který by odrážel zasněženou středoevropskou realitu. Nebylo zas tak těžké narazit na záznamy z vyhlášeného ilasnského festivalu Islandic Airwaves, na kterém se pravidelně představuje nejen progresivní špička domácí populární muziky, ale také celá řada hvězd celosvětové svítivosti. A právě zde zachytili veřejnoprávní mikrofony americkou čtveřici Vampire Weekend. Není to tak dávno, co tahle americká čtveřice vydala svojí druhou dlouhohrající desku Contra. Znovu plnou bezstarostného popu s odkazy až do etnické Afriky. Záznam z islandského festivalu Islandic Airwaves představuje kvartet v obstojné koncertní podobě, které jim evidentně natěšené domácí publikum zobe doslova z ruky. Záznam koncertu Vampire Weekend si poslechněte ve čtvrtek 11. února na Stage Radia Wave od 19 hodin.

Stage

pondělí 8.2. 19:00 – 20:00:

I WAS A KING, IMELDA MAY, LOVE AMONGST RUIN, CHAPEL CLUB a LOS CAMPESINOS z Eurosonic festivalu 2010

čtvrtek 11.2. 19:00 – 20:00:

VAMPIRE WEEKEND z festivalu Islandic Airwaves 08

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.