ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5560 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – The xx a Lambchop

0 Redakce PLAY.CZ 12.2.2010

Stage (pondělí 15.2., 19:00 – 20:00)

THE XX, THE LOW FREQUENCY IN STEREO a VUK z letošního Eurosonic festivalu

Ještě jednou se vrátíme do zimního Groningenu, kde se v polovině ledna konal Eurosonic festival. Tentokrát si představíme povahou umírněnější spolky. Začneme momentálně maximálně sledovanou trojicí The xx, která je jedním z největších objevů minulého roku a která svým bezejmenným albem okupovala třetí srpnový týden vysílání Radia Wave, jako Deska týdne. Pokud jste se nedostali na jejich beznadějně vyprodaný pražský koncert v klubu 007, tak si poslechněte ukázku jejich živé prezentace. Poté se přesuneme do Norska za post rockovou pěticí The Low Frequency In Stereo. Tu rozhodně neházejte k beznadějným snivcům, jako Mono nebo The Album Leaf. Norové to umí pěkně chytlavě rozbalit. Důkazem budiž půlhodinový záznam, který vám z Eurosonic přinášíme. Na závěr se posuneme ještě více na sever, do sámijského Finska, odkud své základní inspirace čerpá originální písničkářka Vuk. Ta vydala jednu desku, se kterou se jí podařilo na řadě pódií předskakovat islandské bohyni Björk a to už je věru velké razítko kvality. Posuďte sami v rámci koncertních záznamů, které nabízí pořad Stage v pondělí 15. února od 19 hodin.

Stage (čtvrtek 18.2., 19:00 – 20:00)

LAMBCHOP z radnice německého Dachau

Před lety se Kurt Wagner rozhodl, že sound country-Mekky a současně své rodné vísky – Nashvillu pokusí přiblížit současnosti. Svou měňavkovitou partu Lambchop, kde počet členů variuje od tří do sedmnácti, kormidluje zajímavou stezkou. Ta míjí jak vyhlášené country tančírny, tak zaplivanější pajzlíky s rockovým programem a kavárny s lounge nebo soulovými ukolébavkami. Lambchop mají na svém kontě deset desek a po 15-ti letech operování ve škatulce “alternativní country” platí za inspirační zdroj celé nové generace muzikantů, kam můžeme řadit Slim Cessna’s Auto Club, O’Death, Jaye Munlyho, Strawfoot, Reverend Glasseye a řadu dalších. Vystoupení Lambchop z loňského léta, z radničního sálu německého Dachau, pro vás přinášíme na Stagei Radia Wave ve čtvrtek 18. února od 19 hodin.

Stage

pondělí 15.2. 19:00 – 20:00:

THE XX, THE LOW FREQUENCY IN STEREO a VUK z letošního Eurosonic festivalu

čtvrtek 18.2. 19:00 – 20:00:

LAMBCHOP z radnice německého Dachau

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online