ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29589 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – The Wave Pictures

0 Redakce PLAY.CZ 1.10.2009

PONDĚLNÍ STAGE – The Wave Pictures z festivalu Benicassim 09 (5. 10. 2009; 19:00 – 20:00)

Máte rádi The Smiths, kytarové hrdiny britských ostrovů 80. let? Pak si nenechte ujít záznam koncertů Angličanů The Wave Pictures, kteří jsou Morrisseym a spol. velmi ovlivněni. Jejich vznik se datuje už od roku 1998, ale hmatatelné výsledky v podobě lisovaných CDček a vinylů, se mezi širokou veřejnost začaly distribuovat zavedenými kanály až před čtyřmi roky. Pak se ale hráz protrhla a jedno album hitového indierockového obsahu začalo s úspěchem zaplavovat hudební trh. Záznam jejich setu ze španělského festivalu Benicassim, který na skupinu prozradí také lásku k The Who, Kinks nebo Blur, vám naservírujeme v pondělí od 19 hodin.

ČTVRTEČNÍ STAGE – Dent May & His Magnificent Ukulele z festivalu Creepy Teepee 09 (8. 10. 2009; 19:00 – 20:00)

Českou premiéru měl vprostřed léta na kutnohorském festivalu Creepy Teepee i Mississippský trubadúr Dent May. Velmi trefně ho promo materiály festivalu zaškatulkovaly někam mezi lva salónů a třídního šprta a podobně rozpolceně působí i jeho muzika. Je elegantní, ztřeštěná, ale především velmi chytlavá a není divu, že mu místo na slunci prošlapali samotní členové Animal Collective, kteří mu vydali desku The Good Feeling Music Of Dent May & His Magnificent Ukulele na svém labelu Paw Tracks. Pokud jste na festivalu nemohli být, nebo byste si naopak rádi připomněli set Denta Maye z areálu jezuitské koleje v blízkosti katedrály sv. Barbory, pak laďte vysílání Radia Wave ve čtvrtek od 19 hodin. Záznam tohoto koncertu totiž nikde jinde, než v pořadu Stage Radia Wave neuslyšíte.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online