ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6432 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – The Big Pink

0 Redakce PLAY.CZ 13.11.2010

STAGE (pondělí 15.listopadu / 19:00)
The Big Pink z festivalu OpenAir v St. Gallen 2010

Electro, pop, sošné melodie, klenuté refrény, hesla zpívaná sborem pod pódiem. Dlouho byly tyto propriety hudební zábavy na indie scéně něčím, za co by se měl umělec stydět. Tedy pokud ho vůbec napadly. The Big Pink, anglická dvojka z Londýna, tyto předsudky zašlápla hluboko do země a v loňském roce vydala výborný debut A Brief History of Love. Od té doby hrají první koncertní ligu, úzce spolupracují s Muse a pomalu připravují materiál na druhou řadovku. Ta prý má být plná urban prvků, takže se máme na co těšit. Radio Wave vám čekání na novinku zkrátí odvysíláním záznamu jejich vystoupení z letošního OpenAir festivalu ve švýcarském St. Gallen vprostřed léta. Záznam padesátiminutového setu nahrála partnerská veřejnoprávní stanice pro mladé – švýcarské rádio DRS 3.

STAGE (čtvrtek 18.listopadu / 19:00)
Blood Red Shoes z Haldern Pop Festivalu 2010

Tentokrát představujeme kapelu, která druhého dne naživo zaměstná sluchovody posluchačů pražského Lucerna Music Baru. Mluvíme o protagonistech chytrého syrového rocku, brightonských Blood Red Shoes. Duo Laura-Mary Carter a Steven Ansell zaujalo svým podařeným debutem Box of Secrets, na který navázalo letošní novinkou Fire Like This, která za debutem rozhodně nezaostává. Pokud stále nevíte, zda na jejich pražské vystoupení vyrazit, nebo vůbec netušíte, jakou hudbou Blood Red Shoes hrají, pak si poslechněte koncert z letošního srpna, kdy dvojice zahrála na německém Haldern Pop Festivalu. Otestujte si, jak zní tohle rozjeté duo naživo. Máte jedinečnou příležitost ze záznamu, který pro nás pořídil západoněmecký veřejnoprávní rozhlas z Kolína nad Rýnem – Radio 1LIVE.

STAGE
pondělí 15. listopadu / 19:00
The Big Pink z festivalu OpenAir v St. Gallen 2010
čtvrtek 18. listopadu / 19:00
Blood Red Shoes z Haldern Pop Festivalu 2010

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online