ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12534 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Simian Mobile Disco

0 Redakce PLAY.CZ 8.11.2010

STAGE (pondělí 8.listopadu / 19:00)
Simian Mobile Disco z festivalu Oxegen 2010

James Ford a Jas Shaw fungují od roku 2005 jako Simian Mobile Disco. Po pár singlech, které však nezaznamenaly větší úspěch, přišel rok 2006 a s ním i jeden z největších undergroundových hitů Hustler, na kterém spolupracovali s newyorskou zpěvačkou Char Johnson. Pozitivní hype proměnil v cenný nugát jejich debutové album Attack Decay Sustain Release. Simian Mobile Disco v té době předskakovali samotným Chemical Brothers, připravili mix pro časopis Mixmag nebo namixovali na začátku letošního roku Essential mix pro BBC Radio 1. Druhou řadovou Temporary Pleasure nabouchali nejen hitovou muzikou, ale také hvězdnými vokalisty, jako jsou Beth Ditto z Gossip, Alexis Taylor z Hot Chip nebo Chris Keating z Yeasayer. V letošním roce vyjde třetí album Simian Mobile Disco nazvané Delicacies. Jak už název napovídá, půjde o soubor písniček inspirovaných lahůdkami, které měli pánové možnost ochutnat na svých cestách. Záznam DJského setu dvojice z irského festivalu Oxegen pro nás zaznamenalo 2fm, irské veřejnoprávní rádio pro mladé.

STAGE (čtvrtek 11.listopadu / 19:00)
Grinderman z Les Docks 2010

Pro mnohé redaktory Radia Wave nebyl v poslední době lepší koncert než vystoupení Grinderman v Berlíně. Letos 53-letý Nick Cave znovu potvrdil, že uvěřitelný ostrý rock není jen výsadou mladých, a s druhou deskou, označenou pouze číslicí 2, nekompromisně plení jeden sál za druhým. Citlivé mikrofony Evropské vysílací unie ho zastihly ve švýcarském Lausanne, kde vystoupil před měsícem, 4. října, v klubu Les Docks. Devíti-skladbový set je výsekem řádění Grinderman, kteří písně v živém provedení natahují do obřích stopáží, a to jen ku prospěchu věci. Poslechněte si hodinový set čtveřice, které se ještě nepodařilo dorazit do České republiky, sami a dáte nám za pravdu!

STAGE
pondělí 8. listopadu / 19:00
Simian Mobile Disco z festivalu Oxegen 2010
čtvrtek 11. listopadu / 19:00
Grinderman z Les Docks 2010

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online