ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6350 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave: Severský výběr, Jay Reatard

0 Redakce PLAY.CZ 28.1.2010

Stage (pondělí 1.2. 19:00 – 20:00) Severský výběr z festivalu Eurosonic 2010

Pokračujeme v čerstvém představování evropských rockových nadějí, které se před necelým měsícem představily v holandském Groningenu na festivalu Evropské veřejnoprávní unie Eurosonic 2010. Začneme islandskou partičkou Agent Fresco, kteří i přes severský původ, nakopnou atmosféru Stage pěkně živelným mixem rocku, hardcore, ale i avantgardních polyrytmů a jazzu. Agent Fresco jsou mimochodem objevem islandských Grammy za rok 2009. Poté přijdou na řadu dánští Choir Of Young Believers, kteří jsou často přirovnáváni k Fleet Foxes. Během jejich čtvrthodinového setu zkontrolujte, zda na tom není něco pravdy. Na závěr tu máme Finy Joensuu 1685. Je to chytlavý mix Jesus And Mary Chain a My Bloody Valentine kombinovaný s velmi rafinovaným použitím psychedelických stroboskopů na jejich koncertech. A rozhodně si užijte svéráznou verzi hitu Bruce Springsteena I’m On Fire. Poslouchejte rockové naděje Evropy v pořadu Stage Radia Wave, v pondělí 1. února od 19 hodin večer.

Stage (čtvrtek 4.2. 19:00 – 20:00) Jay Reatard z Trans Musicales de Rennes 08

Přesně 27. května loňského roku jsme tento koncert v pořadu Stage Radia Wave vysílali a těšili se z jeho připravovaného alba Watch Me Fall, které naše očekávání jen potvrdilo. Dnes si Jay Reatarda hrajeme z jiného, bohužel zcela odlišného důvodu. Jay 13. ledna zcela nečekaně ve svých 29 letech zemřel, zrovna v době, kdy měl našlápnuto proniknout do první indie rockové ligy. Záznam z předloňského festivalu Trans Musicales de Rennes berte jako nejlepší vzpomínku na rockera tělem i duší. Rockově zádušní Stage Radia Wave poslouchejte ve čtvrtek 4. února od 19 hodin.

Stage

pondělí 1.2. 19:00 – 20:00: Severský výběr z festivalu Eurosonic 2010

čtvrtek 4.2. 19:00 – 20:00: Jay Reatard z Trans Musicales de Rennes 08

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online