ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5653 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Nouvelle Vague

0 Redakce PLAY.CZ 31.5.2010

Stage (pondělí 31.5. / 19:00 – 20:00)

NOUVELLE VAGUE ze studia 105 Radia France

Svým originálním konceptem – předěláváním hitů nové vlny (odtud název kapely) 80. let – se snaží zodpovědět otázku, co je to pravá nefalšovaná píseň. Trio Nouvelle Vague akustickými kytarami, perkusemi, sametovými hlasy a aranžmá ve stylu bossa-nova posouvají postpunkové písničky do nové dimenze. Na své první eponymní desce z roku 2004 vzdali hold kapelám, jako jsou Dead Kennedys, The Cure, The Clash, Killing Joke, Joy Division či Sisters of Mercy. Druhé album Bande a Part obsahuje předělávky od Blondie, New Order, Billy Idola či Bauhaus. Na zatím poslední řadovce NV3 z loňska se podívali blíže na zoubek Depeche Mode, Sex Pistols nebo Gary Numanovi. Navíc na některých coververzích se podíleli sami autoři původních skladeb a možná i z tohoto důvodu Nouvelle Vague stylově rozšířili svoji působnost, takže kromě bossa-novy zaslechnete na třetí řadovce i country, folk a bluegrass. Za vším stojí dva muži – Marc Collin a Olivier Libaux, kteří se na francouzské hudební scéně pohybují již od přelomu 80. a 90. let, potkali se náhodou u svého známého roku 1998 a od té doby spolupracují.

Stage (čtvrtek 7.6. / 19:00 – 20:00)

PHOENIX akusticky i elektricky

Loňští – pro někoho možná překvapiví – držitelé ceny Grammy za nejlepší alternativní album, francouzští popoví perfekcionisté Phoenix předvedou na Stagei Radia Wave dvojitou tvář vlastní tvorby. Nejdříve si pustíme půlhodinový záznam jejich akustického vystoupení ze Studia 1 Norddeutscher Rundfunk – severoněmeckého veřejnoprávního rádia se sídlem v Hamburku. No a poté si pustíme i část živého, plně elektrifikovaného alba, které svým posluchačům a fanouškům nabídla sama kapela volně ke stažení. Záznam tvoří koncert z australského Sydney. Hudební blogy se navíc dušují, že zejména jedenáctiminutová živá verze skladby Love Like A Sunset je zážitkem vskutku nadpozemským.

Stage

pondělí 24.5. / 19:00 – 20:00

NOUVELLE VAGUE ze studia 105 Radia France

čtvrtek 27.5. / 19:00 – 20:00

PHOENIX akusticky i elektricky

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).

Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na www.wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online