ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15031 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Nedry a Bad Lieutenant

0 Redakce PLAY.CZ 22.7.2010

Stage (pondělí 26.7. / 19:00 – 20:00)
NEDRY z festivalu Sónar 2010

Dennis Nedry byl fiktivním vládcem Jurského parku a dal jméno trojici Nedry, která se po více jak roce usadila v Londýně. Trojka je závanem čerstvého vzduchu na elektronické scéně, a to nejen skrze svojí debutovou desku Condors, ale i díky suverénním koncertům. V obou rovinách Nedry statečně míchají trip-hop s post-rockem a dubstepem a přináší tak, jak už někdo přede mnou trefně poznamenal, průnik snažení Björk, Ecstasy Of St. Theresa, Aloof a Portishead. O tom, jak se daří tuto rušnou křižovatku zdárně ukočírovat vás přesvědčí záznam koncertu Nedry, který na letošním ročníku festivalu Sónar natočilo BBC Radio 1, a my vám ho nabídneme na Stagei Radia Wave v pondělí 26. července od 19 hodin.

Stage (čtvrtek 29.7. / 19:00 – 20:00)
BAD LIEUTENANT z festivalu Les Inrocks 2009
Bývalí členové New Order Bernard Sumner, Stephen Morris a Phil Cunningham založili novou skupinu, ve které chybí basák New Order Peter Hook. Soubor dostal název Bad Lieutenant a basu v něm obsluhuje Alex James z Blur. Skupina vydala již na podzim album Never Cry Another Tear a objela k jeho propagaci turné, částečně jako support Pet Shop Boys. Materiál Bad Lieutenant je více kytarově orientovaný, než tomu bylo u New Order, není divu, když v kapele hrají hned tři kytaristé. O tom, jak znějí Bad Lieutenant se budete moci přesvědčit ve čtvrtek 29. července, kdy si set čtveřice z loňského zimního festivalu Les Inrocks přehrajeme díky záznamu Radio France – Le Mouv na Stagei Radia Wave od 19 hodin.

Stage
pondělí 26.7. / 19:00 – 20:00
NEDRY z festivalu Sónar 2010

čtvrtek 29.7. / 19:00 – 20:00
BAD LIEUTENANT z festivalu Les Inrocks 2009

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online