ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15801 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Memory Tapes a Wilco

0 Redakce PLAY.CZ 16.9.2010

STAGE (pondělí 20.9. / 19:00 – 20:00)
Memory Tapes z festivalu Paredes de Coura 2010

Dayve Hawke na turné nevyjíždí často. Rodák z Filadelfie a persóna stojící za projektem Memory Tapes totiž trpí fobií z létání, takže dostat ho do Portugalska byl věru husarský kousek. Polovina dua Hail Social a v současné době newyorský resident příjemně překvapil deskou Seek Magic, která získala svým promyšleným mixem poslechové retro-synthy-taneční elektroniky spoustu kladných ohlasů napříč kontinenty. O životnosti materiálu přesvědčoval posluchače v srpnu tohoto roku i na portugalském festivalu Paredes de Coura, který nedávno prohlásila španělská mutace časopisu Rolling Stone za jeden z pěti nejlepších rockových festivalu v Evropě. Záznam koncertu pro nás pořídila stanice Antena 3, veřejnoprávní rádio zaměřené na současnou domácí a alternativní zahraniční hudbu. Stage Radia Wave s koncertem Memory Tapes si budete moci vyslechnout v pondělí 20. září od 19 hodin.

STAGE (čtvrtek 23.9. / 19:00 – 20:00)
Wilco z amsterdamského klubu Paradiso 2009

Už za pár dní poctí svou první návštěvou Prahu alternativní country-rocková šestice Wilco. Jedna z mála soustavně překvapujících a neustále zajímavých kapel vystoupí v Divadle Archa v úterý 28. září v rámci festivalu Stimul. Během 15 let své existence dokázala zdroje své inspirace, jimiž jsou kromě folku a country třeba i popové a rockové klasiky ze šedesátých a sedmdesátých let, přetavit v osobitě poetickou novou hudbu se starými kořeny. Přesvědčit se o superlativech, které kapelu provází, a zároveň navnadit na jejich českou koncertní premiéru, vám pomůže právě náš exkluzivní záznam koncertu Wilco, který skupina odehrála 19. listopadu loňského roku v amsterdamském klubu Paradiso. Poslouchejte pozorně ve čtvrtek 23. září od sedmi hodin večer na Stagei Radia Wave.

STAGE
pondělí 20.9. / 19:00 – 20:00
Memory Tapes z festivalu Paredes de Coura 2010
čtvrtek 23.9. / 19:00 – 20:00
Wilco z amsterdamského klubu Paradiso 2009

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online