ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10706 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Lily Allen a Yukseka

0 Redakce PLAY.CZ 30.12.2009

Stage (pondělí 4.1., 19:00 – 20:00) Lily Allen – festival v Montreaux

Její příběh dokazuje, jak moc hudební průmysl mění síla internetu a jeho služby, jako MySpace nebo Facebook. Tehdy jednadvacetiletá Lily Allen se proslavila díky službě MySpace, a když na svůj profil přilákala několik desítek tisíc přátel, přesvědčila konečně i šéfy velkých gramofirem. Výsledkem byla debutová deska Allright, Still…, která se vyšplhala na druhé místo britského albového žebříčku a singl Smile patřil víc než měsíc mezi nejhranější písně na ostrovech. Nevymáchaná pusa Lily Allen zopakovala úspěch i v loňském roce, kdy vydala následovníka It’s Not Me, It’s You, který už albový žebříček v poklidu dobyl. Letos 24letá zpěvačka si v roce 2009 odbyla i pražskou koncertní premiéru, kterou domácí publikum moc neskouslo. To švýcarské publikum na festivalu v Montreaux zobalo osobité autorce doslova z ruky a vy se o tom můžete přesvědčit ve vysílání Radia Wave, v první Stage Radia Wave v roce 2010, v pondělí 4. ledna v sedm hodin večer.

Stage (čtvrtek 7.1., 19:00 – 20:00) Yukseka, We Have Band a Birdy Nam Nam -festival v Montreaux

Slavný švýcarský festival v Montreaux je v obecném povědomí zapsán především jako vybraný jazzový svátek. Na Silvestra vás třemi krátkými sety přesvědčíme, že nabídka pravidelné hudební hostiny s více než 40letou tradicí má mnohem širší rozměr. Na své si tentokrát přijdou milovníci taneční muziky, protože vám poslední den roku 2009 představíme kratšími ukázkami sety Birdy Nam Nam, Yukseka a We Have Band.

Průlet tanečním Montreaux začneme u francouzského DJ a producenta Yukseka, který letos přišel se svou první sólovou deskou Away From The Sea, potom se podíváme za anglickou trojkou We Have Band, která na první pohled může trochu připomínat domácí Midi Lidi. Elektropop s dámou uprostřed má venku jen pár singlů, ale zato si na pódiu pohrává s více živými nástroji. Na závěr máme připraven 25minutový záznam vystoupení populární DJské čtveřice Birdy Nam Nam. Ti sice před sedmi roky vyhráli prestižní DMC Technics 2002 World TEAM Championships, ale hip-hop od nich rozhodně nečekejte. Na své si přijdou především příznivci francouzského našláplého elektra, od 19 hodin v pořadu Stage.

Stage

pondělí 4.1. 19:00 – 20:00: Lily Allen – festival v Montreaux

čtvrtek 7.1. 19:00 – 20:00: Yukseka, We Have Band a Birdy Nam Nam– festival v Montreaux

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online