ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6003 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Květy, Please The Trees

0 Redakce PLAY.CZ 23.4.2010

Stage (pondělí 26.4. / 19:00 – 20:00)

KVĚTY z Radio Wave Live Sessions v Ostravě

Studio Českého rozhlasu Ostrava hostí v sobotu 24. dubna již podruhé Radio Wave Live Sessions. Putovní turné, které představuje návštěvníkům koncertů a posluchačům Radia Wave domácí alternativní kapely, přiváží do severomoravské metropole skupinu Květy. Vítězové alternativního Anděla za rok 2007 a 2009 vznikli před více než dekádou a postupně si vybudovali velmi silnou reputaci nejen svými sedmi řadovými alby, ale také koncerty, které úspěšně přenášejí poetiku brněnské alternativy do nového tisíciletí. Záznam jejich čerstvě zaznamenaného koncertu uslyšíte v pondělí 26. dubna od 19 hodin a současně bude na wave.cz/koncert ke zhlédnutí také videozáznam.

Stage (čtvrtek 29.4. / 19:00 – 20:00)

PLEASE THE TREES z Radio Wave Live Sessions 2008

Jsou to téměř dva roky, co Please The Trees odehráli koncert pro posluchače Radia Wave. Byli v pořadí třetí kapelou, kterou Radio Wave s hrdostí představilo svým posluchačům. Tito mistři klenutých melodií, inspirovaní americkou nezávislou scénou, hráli v karlínském Studiu A a už tehdy mluvili o nových písních, které se dostávají na svět až v těchto dnech s albem Inlakesh. Frontman skupiny Václav Havelka tehdy Pavlovi Sladkému v rozhovoru doslova řekl: „Právě pracujeme na novém materiálu, a tak můžu slíbit, že kromě skladeb z Lion Prayer premiérově zahrajeme čtyři novinky z připravovaného alba.“ Please The Trees jsou v současné době na intenzivním domácím turné. Náš historický záznam tedy berte jako pozvánku na jednu z jejich zastávek šňůry, případně jako srovnání jejich současné formy s tou, kterou oplývali před dvěma roky. Stage Radia Wave s Please The Trees vám pustíme ve čtvrtek 29. dubna od 19 hodin.

Stage

pondělí 26.4. / 19:00 – 20:00

KVĚTY z Radio Wave Live Sessions v Ostravě

čtvrtek 29.4. / 19:00 – 20:00

PLEASE THE TREES z Radio Wave Live Sessions 2008

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online