ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27001 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Kasabien a Get Well Soon

0 Redakce PLAY.CZ 4.12.2009

PONDĚLNÍ STAGE – Kasabien z Frequency festivalu 09 (7. 12. 2009; 19:00 – 20:00)

Letošní rok se pánům z anglického Countesthorpe opravdu povedl. Vydali desku West Ryder Pauper Lunatic Asylum, se kterou zabodovali jak u fanoušků, tak u velkého množství hudebních publicistů. Co je ale nejdůležitější, Kasabien se ve své tvorbě posunuli zase o kousek dál směrem k osobitému výrazivu. Jejich barevná novinka, v produkci Dana The Automatora, přináší barevnější zvuk, obsahující jak rockově taneční hybridy, kterými byly nacpány předchozí dvě řadovky, tak elektro psychedelii nebo country rock, který si tu a tam vystřihli Rolling Stones. Album bylo nominováno na prestižní Mercury Prize a časopis Q ho ověnčil aureolou nejlepší desky letošního roku. S takovým materiálem se to pak koncertuje! Set Kasabien z letošního Frequency festivalu vám přineseme v pořadu Stage Radia Wave v pondělí 7. prosince od 19 hodin.

ČTVRTEČNÍ STAGE – Get Well Soon z festivalu EuropaVox 2009 (10. 12. 2009; 19:00 – 20:00)


Get Well Soon
loni v lednu debutovali úžasným albem Rest Now, Weary Head a prostor ve vysílání Radia Wave si tak už bez diskuzí vydobyli. Od smysluplné předělávky Born Slippy Nuxx od Underworld, až po přitažlivé singly typu If This Hat Is Missing I Have Gone Hunting.

Kapela kolem Konstantina Groppera nejdříve koncertně zválcovala domovská, tedy německá pódia, okolní hudby milovný svět ale pokořili bez větších problémů také. Novou desku už mají pánové také připravenou. Bude se jmenovat Vexations a sedmičlenná parta ho vrhne hned na začátku příštího roku do placu. V pořadu Stage,ve čtvrtek 10. prosince od 19 hodin, odvysíláme právě jejich koncert z letošního EuropaVox Festivalu.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online