ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5793 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Hugo Race

0 Redakce PLAY.CZ 28.11.2009

Stage (pondělí 30.11.) – Hugo Race z věznice Wolow 09

Kytarista a zpěvák Hugo Race, který se svojí kapelou vystoupil 29. října v Paláci Akropolis, je všestranným umělcem, jehož eklektické písničkářství nelze vměstnat do žánrových škatulek. Na mezinárodní hudební scéně se objevil jako zakládající člen Caveových The Bad Seeds a mezi jeho největší vlivy patří australská postpunková scéna z počátku 80. let. Ze slavných The Bad Seeds odešel s vizí o syrovém blues konce 20. století, přímo vyvěrajícím z post-industriální krize evropské společnosti 90. let. Historie jeho skupiny The True Spirit, pak sahá do roku 1989. Se svojí kapelou vydal Hugo Race již více než deset samostatných desek. Pokud jste nestihli jeho pražský koncert, nezoufejte. V pořadu Stage Radia Wave vám přinášíme jen o pár dní starší záznam, který muzikanti nahráli v unikátních prostorách polské vazební věznice ve Wolowě. Poslouchejte Radio Wave od 19 hodin.

Stage (čtvrtek, 3.12.) – Eagles Of Death Metal, Therapy?, Bloc Party a Yeah Yeah Yeahs z Oxegen 09

Zrychlený průlet irským festivalem s nadupaným line-upem vás čeká ve čtvrtečním pořadu Stage Radia Wave. Hodinovku načneme poctivým rock’n’rollem Eagles Of Death Metal, poté nezjemníme, ale v irském duchu pokračujeme v heavy rytmu s Therapy?. Teprve po půlhodině zjemníme se stadiónovou jistotou Bloc Party, abychom na konci vše rozšvihali na padrť s Američany Yeah Yeah Yeahs, kterým se letošní rok opravdu vydařil. Rozhlasový festival z rychlíku začíná na Radiu Wave ve čtvrtek od 19 hodin.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online