ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13378 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Giant Sand a The Drones

0 Redakce PLAY.CZ 5.11.2009

Stage (pondělí 9.11., 19:00 – 20:00) Giant Sand z festivalu Benicassim

Pokud vás zajímá, kde se vzaly všechny ty kapely od Calexico až po Willard Grant Conspiracy, je dobré si dobře nastudovat diskografii skupiny Giant Sand z Arizonského Tusconu. Byli to právě oni, kteří položili jedny ze základních kamenů dnešní silné „americana“ vlny. A právě jejich set z letošního španělského festivalu Benicassim si budete moci vyposlechnout v pondělním pořadu Stage Radia Wave od 19 hodin.

Stage (čtvrtek 12.11., 19:00 – 20:00) The Drones z Lucerna Music Baru

Jestli existuje něco jako „australiacana“, pak jsou esencí téhle krkolomné škatulky The Drones. Představte si zvuk, který se neodmyslitelně pojí k tomu nejlepšímu z historie australské alternativy a posouvá ho do nového tisíciletí. Krom specifického syrového zvuku, nabízí tahle výjimečná melbournská pětice chytré, tisknutelné texty a srdcerváčské nasazení na pódiu. Zkrátka nic k povrchnímu, letmému poslechu. Přesně to konečně předvedli, zatím nedocenění desperáti, i v Praze a my jsme u toho jednoduše nemohli chybět. S posledním vynikajícím albem Havilah měli Desku týdne. Na webu wave.cz najdete rozhovor s The Drones, a ve čtvrtečním vydání pořadu Stage si můžete poslechnout naši nahrávku jejich parádní české premiéry. Jestli jste propásli koncert, který se konal 9. října v Lucerna Music Baru, pořad Stage s The Drones určitě neprošvihněte.


Stage

pondělí 9.11.19:00 – 20:00: Giant Sand z festivalu Benicassim

čtvrtek 12.11.19:00 – 20:00: The Drones z Lucerna Music Baru

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online