ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5408 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Gang Of Four a Editors

0 Redakce PLAY.CZ 24.5.2010

Stage (pondělí 24.5. / 19:00 – 20:00)

GANG OF FOUR z festivalu Benicassim 2009

Studenti sociologie a politologie mají rádi ostrý rokenrol. O tom víme nejpozději od roku 1977, kdy se světu představili Gang Of Four, kapela příliš těsná na punkovou přihrádku, která si dala jméno podle proslulého čínského „gangu čtyř“, který tvořili vedoucí představitelé Komunistické strany Číny z blízkého okruhu Maových přátel. Do punku totiž mladíci vpašovali spoustu funkových nebo avantgardních elementů. Proto bylo toto seskupení často označováno jako „atonální funk“ či „funk-punk“. Nejvíce jsou ceněna jejich první dvě alba Entertainment a Solid Gold, ale kapela si solidní úroveň udržovala na většině svých alb i v devadesátých letech. Za velké vzory je považují R.E.M., Red Hot Chili Peppers, řada rap-metalových kapel (tedy až na Primal Scream) a ke čtveřici z Leedsu se hlásí i současné hvězdičky jako Franz Ferdinand nebo Bloc Party. Možná i proto se kapela dala před čtyřmi roky znovu dohromady pro pár koncertů a festivalových vystoupení. Další silná vlna sympatií pak nechala vzniknout čerstvé desce Content. My si zahrajeme set Gang Of Four, který předvedli v loňském roce na španělském festivalu Benicassim. Poslouchejte Stage Radia Wave s Gang Of Four v pondělí 24. května od 19 hodin.

Stage (čtvrtek 27.5. / 19:00 – 20:00)

EDITORS z italského klubu Palatorino

Minulý rok vydali album a také přijeli poprvé koncertovat do Prahy. Tato kritéria splňuje britská skupina Editors. Futuristická třetí řadová deska s názvem In This Light and On This Evening, inspirovaná filmy Blade Runner a Terminator, poměrně příkře vystoupila z post-punkové vlny současných následovníků Joy Division. Přesto čtveřice okolo habána Toma Smithe o fanoušky nepřišla a vy se o tom můžete letos znovu přesvědčit na festivalu Rock For People, kde vystoupí jako jedni z hlavních hvězd. Pokud se z jakéhokoliv důvodu na český megafestival nechystáte, pak vám můžeme nabídnout solidní náhradu – záznam dubnového koncertu Editors z turínského klubu Palatorino. Hodinový záznam, který nevynechá jejich největší pecky napříč kariérou, vám pustíme ve čtvrtek 27. května na Stagei Radia Wave od 19 hodin

Stage

pondělí 24.5. / 19:00 – 20:00

GANG OF FOUR z festivalu Benicassim 2009

čtvrtek 27.5. / 19:00 – 20:00

EDITORS z italského klubu Palatorino

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online