ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28708 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Former Ghosts a Moon Duo

0 Redakce PLAY.CZ 6.9.2010

STAGE (pondělí 6.9. / 19:00 – 20:00)
Former Ghosts na Creepy Teepee 2010

Pokračujeme ve vysílání záznamů koncertů z letošního domácího festivalu Creepy Teepee. Pop milovaný indie freaky. Ten vytváří na dálku trojice s epicentrem v Los Angeles, kde sídlí Freddy Ruppert. Po sólo projektu This Song Is A Mess But So Am I se rozhodl na dálku spojit síly s Jamie Stewartem z Xiu Xiu a Nikou Rozou Danilovou ze Zola Jesus a společně natočili desku Fleurs jako Former Ghosts. Jasně tak dali najevo, že popové cestičky jsou v příšeří ještě neprochozené.
Záznam premiérového domácího koncertu Former Ghosts, který proběhl uprostřed léta v Kutné Hoře na festivalu Creepy Teepee, vám přehrajeme na Stagei Radia Wave v pondělí 6.září od 19 hodin.

STAGE (čtvrtek 9.9. / 19:00 – 20:00)
Moon Duo na Creepy Teepee 2010

Sanfranciské Moon Duo tvoří partnerská dvojice Sanae Yamanda a Erik „Ripley“ Johnson. Oba už mají jako muzikanti leccos za sebou. Především Erik se na scéně etabloval už před pár lety jako člen neopsychedelické kapely Wooden Ships. Moon Duo funguje teprve rok, má za sebou dvě vydaná EP a několik singlů. Novodobí hipíci se na nich odvolávají nejen na americkou avantgardně psychedelickou vlnu, ale i na krautrockové velikány Cluster. Vedle toho v jejich neučesané garážově lo-fi tvorbě nalezneme i přesahy do blues a rokenrolu. Vystoupení Moon Dua, které můžeme s klidem považovat za jeden z vrcholů Creepy Teepee, vám pustíme na Stagei Radia Wave ve čtvrtek 9. září od 19 hodin.

STAGE
pondělí 6.9. / 19:00 – 20:00

Former Ghosts na Creepy Teepee 2010

čtvrtek 9.9. / 19:00 – 20:00

Moon Duo na Creepy Teepee 2010

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online