ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7343 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Elbow a Crystal Antlers

0 Redakce PLAY.CZ 22.10.2009

Stage (pondělí 26.10., 19:00 – 20:00) Elbow z Oxygen 09

Některé partičky se vyplatí kontinuálně sledovat. Tak například Brit Awards a Mercury Prize ověnčené rockery Elbow z Manchesteru, kteří v letošním roce neustále stoupají vzhůru. Jejich singl One Day Like This byl časopisem Mojo vyhlášen písničkou roku 2009. Na jaře odehráli první sólový koncert v zaplněné Wembley Aréně a jen pár týdnů poté obrátili na ruby dění na slovutném Roskilde festivalu. Před 15tisícovým davem zpěvák spokojeně odtušil, že když naposledy hráli v Dánsku, přišlo se na ně podívat sedm platících diváků. Časy se mění, a tak zatímco řada dříve úspěšných kapel pomalu churavý v příšeří prodejní krize, Elbow vypravují opulentní deluxe verzi jejich poslední řadovky The Seldom Seen Kid, doplněnou o nabouchané DVD, jehož páteří je záznam koncertu, který Elbow odehráli ve studiích BBC v doprovodu BBC Concert Orchestra a Londýnského sboru Chantage. Záznam jejich koncertu z letošního vydání irského festivalu Oxygen uslyšíte v pořadu Stage Radia Wave v pondělí, 26. října od 19 hodin.

Stage (čtvrtek 29.10., 19:00 – 20:00) Crystal Antlers z 007
Čtvrteční pořad Stage Radia Wave se od konce prázdnin stal prostorem pro prezentaci vlastních záznamů Radia Wave, které se nám podařilo v letošní koncertní sezóně nasnímat. Tentokrát vám přiblížíme klubovou atmosféru losangeleských psychedeliků Crystal Antlers. Před pár lety čistili členové kapely lidem komíny, dneska obrážejí světová pódia a šíří své psychedelické soul-rockové evangelium mezi všemi, kteří chtějí poslouchat. A je jich hodně. Tentokrát ovšem nebudete muset za nimi do klubu. Záznam koncertu, který se 18. srpna konal v pražském klubu 007, vám pohodlně dopravíme až do vašich sluchovodů skrze vysílání Radia Wave, ve čtvrtek 29. října od 19 hodin.

Stage

pondělí 26.10. 19:00 – 20:00: Elbow z Oxygen 09

čtvrtek 29.10. 19:00 – 20:00: Crystal Antlers z 007

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online