ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4932 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Efterklang a The Cribs

0 Redakce PLAY.CZ 1.11.2010

STAGE (pondělí 1. listopadu / 19:00)

Efterklang z festivalu Haldern 2010

Dánská partička Efterklang si před sebe neustále klade náročné cíle. Po překročení vlastního stínu na letošní novince Magic Chairs založila v létě proměnlivý smyčcový sbor Efterkids, který doprovází kapelu na vybraných koncertech. Talentované děti z Lidušek po celém světě mají možnost díky spolupráci s kapelou přičichnout k práci rockové kapely, získají zkušenost mediálního tlaku i pozornosti, kterou jim věnuje jiné publikum než jejich rodiče či profesorský sbor. Na letošním festivalu Haldern, který proběhl v polovině srpna v Porýní v blízkosti stejnojmenné vesničky, vystoupili Efterklang sice bez Efterkids, ale i tak předvedli show, kterou vám s hrdostí nabídneme k odvysílání. Koncert desetihlavé saně pro nás natočil západoněmecký veřejnoprávní rozhlas z Kolína nad Rýnem – Radio-1LIVE.

STAGE (čtvrtek 4.listopadu / 19:00)
Stage The Cribs z festivalu Benicassim 2010

Takovou posilu by chtěla asi každá rocková kapela. K trojici The Cribs, tvořené pětadvacetiletými sourozenci Jarmanovými, se po třech vydaných albech připojil slovutný Johnny Marr z The Smiths. A ne jako příležitostná posila na nahrávání loňské desky Ignore The Ignorant, ale jako plnohodnotný člen kapely, se kterou se vrhl do každodenního kolotoče koncertování. Ještě tak přiživil auru „nejkultovnější anglické kapely“, kterou The Cribs vystavil vlivný měsíčník Q. První polovinu tohoto roku se kapela věnovala propagaci poslední řadovky, aby se posléze zavřela do studia a začala připravovat pátou řadovku kapely. Ta, alespoň podle slov Johnnyho Marra, bude podstatně jiná než sound, kterým se kapela doteď prezentuje. Koncert, který byl součástí sobotního programu španělského festivalu Benicassim, pro nás natočilo Radio Nacional de España, španělský veřejnoprávní rozhlas.

STAGE

pondělí 1. listopadu / 19:00

Efterklang z festivalu Haldern 2010
čtvrtek 4. listopadu / 19:00

Stage The Cribs z festivalu Benicassim 2010

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na wave.cz.

Sledujte nás také na facebook.com/croradiowave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online