ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10322 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Brian Wilson

0 Redakce PLAY.CZ 11.3.2010

Stage (pondělí 15.3., 19:00 – 20:00)

Severské vichry na festivalu Eurosonic 2010

Dnešní stage nabídne tři z podob současné skandinávské hudby, jež se pohybují na pomezí experimentu a popu, současných trendů a dávných tradic. Úvod bude patřit jednomu z největších objevů loňského roku, finské zpěvačce a multiinstrumentalistce Vuk, jejíž hudba je strhující směsí melodramatu, experimentálního rocku, balkánské vokální tradice, precizně vrstvených varhanních harmonií a místy až freejazzových aranží. Na ni naváže vládkyně šamanských spirituálů Mari Boine: norská zpěvačka pocházející ze země Laponců (Sámů), která tradiční formy laponského zpěvu (tzv. joik) mísí z jazzovými a rockovými prvky. Závěrem se pak můžete seznámit s finskou psychedelickou kapelou Joensuu 1685, kteří svůj rozvazbený a přece chytlavý sound obohacuje o prvky bluesu, shoegazu i noisu.

Stage (čtvrtek 18.3., 19:00 – 20:00)

BRIAN WILSON z Norimberku

Kdysi hudební mozek Beach Boys, který po téměř čtyřiceti letech vyndal ze šuplíku nevydanou desku Smile, a způsobil s ní v roce 2004 takovou paseku, že na serveru Metacritic na základě hodnocení kritiků dosáhla na vůbec nejvyšší skóre. Brian Wilson zažil profesní vzestupy i pády, bojoval s drogami i s psychickou nemocí, a podle mnohých patří mezi nejdůležitější skladatele naší doby. Přesvědčit se můžete ve čtvrtečním pořadu Stage, který přinese záznam Wilsonova vystoupení v německém Norimberku.

Stage

pondělí 15.3. / 19:00 – 20:00

Severské vichry na festivalu Eurosonic 2010

čtvrtek 18.3. / 19:00 – 20:00

BRIAN WILSON z Norimberku

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online