ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5822 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stage Radia Wave – Bauchklang,José González

0 Redakce PLAY.CZ 2.4.2010

Stage (pondělí 5.4. / 19:00 – 20:00)

BAUCHKLANG z narozenin rádia FM4 2009

Fenomén beatboxové sebranky z Rakouska, který se jmenuje Bauchklang nemá konce. Kapela, která je schopna zahrát na dutiny ústní téměř cokoliv, navíc s velkým autorských vkladem a koncertním drivem, úspěšně koncertuje po celém světě a sbírá jeden vavřín za druhým. Pětice právě vydává nové album Signs a znovu se vydává na cesty, které zavedou kapelu i na letošní EXPO v Šanghaji. Jejich strhující vystoupení, ve kterém mísí prvky electra, dubu, trip-hopu i drum´n´bassu, jim kromě příznivců po celém světě přineslo hned několik ocenění, mimo jiné dvě ceny Amadeus Awards (rakouské obdoby Grammy) a cenu Youngster of Arts Europe. Pokud jste prošvihli jejich zatím poslední vystoupení, které proběhlo v loňském roce v pražském Paláci Akropolis, tak si můžete spravit náladu záznamem, který jsme pro vás připravili na velikonoční pondělí. Pustíme vám set, který Bauchklang vystřihli na loňských narozeninách sesterské stanice FM4 – rakouské veřejnoprávní stanice pro mladé. Bauchklang vstupují na Stage Radia Wave v sedm večer.

Stage (čtvrtek 8.4. / 19:00 – 20:00)

JOSÉ GONZÁLEZ z Reeperbahn Festival 09

Bylo by příkré svádět popularitu José Gonzáleze jen na jeho cover skladby Heartbeats od The Knife, která byla hudebním doprovodem populární reklamy na nejmenovaný typ televizního přijímače, i když rychlovýtahem spojení s komercí bylo, o tom není vůbec sporu. Syn argentinských přistěhovalců do Švédska začal nejdříve jako kytarista několika hardcore kapel, ale během finiše svých vysokoškolských studií natočil sólové album plné intimních folkových písniček pouze za doprovodu své španělky. Druhá deska In Our Nature vyšla před třemi roky a od té doby José potěšil své posluchače řadou EP a 7“ vinylových singlů. U Gonzáleze hrají důležitou roli velmi povedené coververze. Krom The Knife se z jeho rukou vylouply další povedené intimní předělávky, z nichž skladby od Kylie Minogue, Massive Attack a Joy Division jsou také součástí setu, který José González zahrál 26. září 2009 na hamburském Reeperbahn festivalu. Záznam koncertu úspěšného písničkáře, který v polovině setu statečně bojoval s momentální hlasovou indispozicí, si můžete vyposlechnout na Stagei Radia Wave ve čtvrtek 8. dubna od 19 hodin.

Stage

pondělí 5.4. / 19:00 – 20:00

BAUCHKLANG z narozenin rádia FM4 2009

čtvrtek 8.4. / 19:00 – 20:00

JOSÉ GONZÁLEZ z Reeperbahn Festival 09

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz

,

www.myspace.com/radio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Poslouchejte Radio Wave online